Tarsus'un turizm potansiyeli

Tarsus Belediyesi ve Tarsus Turizm Derneği tarafından organize edilen 'Tarsus'un Turizm Potansiyelinin Değerlendirmesi' toplantısı gerçekleştirildi.

Tarsus Belediyesi Fuaye alanında gerçekleşen toplantıya Belediye Başkan Vekili Ufuk Başer, Belediye Başkan Yardımcısı Kerim Tufan, oda ve dernek temsilcileri, turizmciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Tarsus'un turizm açısından güçlü ve zayıf yan, fırsat ve tehditleri analizi için biraraya geldiklerini söyleyen Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi Prof. Dr. Celil Çakıcı, Tarsus'un turizmde gerekli hamle yapması gerektiğini söyledi.

Çakıcı, Tarsus'un turizmde güçlü yanı, zayıf yanı, fırsatları, tehditlerin neler olduğunu değerlendireceklerini belirtti.

Çakıcı, 'Tarsus turizmi adına bir şey yapabilmek için buradayız. Tarsus turizmi için SWOT analizinin ilk etabını yapmış olacağız, böyle bir çalışmayı ileri götürmek bizim elimizde. Bu ilk aşama olacak, bundan sonraki aşamaları sizler arzu ettiğiniz sürece biz tekrar edebiliriz. Bu çalışmayı organize ettiğimiz bir kurum var, bunun başında Tarsus Belediyesi geliyor, bu olanağı sağladıkları için teşekkür ediyorum' dedi.

Gruplara ayrılan konuklar, Tarsus'un turizmde hak ettiğini alması için enler gerektiğini rapor haline getirdi.

BİZE ULAŞIN