65 Türk neden mahsur kaldı?

Geçen hafta Orta Avrupa turuna çıkan 65 kişilik bir Türk turist kafilesi kısmı Avrupa'da mahsur kaldı.

  • Turizm
  • Pazartesi 16.07.2012 10:19
Türkiye'de faaliyet gösteren bir turizm şirketi olan Rokoko Travel bünyesinde faaliyet gösteren tatilbitmesin.com'dan Orta Avrupa turu satın alan Türk turistlerin tatil yapma hayali bir kabusa dönüştü.

65 TÜRK SOKAK ORTASINDA KALDI

30 Haziran ile 7 Temmuz 2012 tarihlerini kapsayacak bir Orta Avrupa turu yapmak için yola çıkan Türk turistler dönüş yolunda büyük çile yaşadı. İddiaya göre, geziyi düzenleyen şirket, iflas ettiği gerekçesiyle 65 Türk'ü ilk önce Macaristan'da son olarak da Slovakya'nın başkenti Bratislava'da sokak ortasında bıraktı.


TÜRK KONSOLOSLUĞU DEVREYE GİRDİ SORUN ÇÖZÜLDÜ

Mahsur kalan Türk vatandaşlar, 7 Temmuz 2012 tarihinde tur şirketinin Prag'dan İstanbul'a gidecek olan uçağının hareket yerinin değiştirdiği gerekçesiyle bulundukları iki otobüsü Bratislava'ya yönlendirdiğini söylediler. Ancak Bratislava'ya gelen vatandaşlar burada böyle bir uçuşun ,şirketin iflas ettiği nedeniyle, gerçekleştirilemeyeceği bilgisini aldılar. Bunun üzerine Bratislava'daki Türk Konsolosluğu'ndan Türkiye'ye dönüş için yardım talep eden vatandaşlar, konsolosluğun imkanları çerçevesinde kendi ceplerinden yeni bir ödeme yaparak Türkiye'ye geri döndü.

Yaşadıkları bu mağduriyetten dolayı Türk vatandaşların parasının geri ödeneceğini taahhüt eden tatilbitmesin.com yetkililerin şu ana kadar somut bir adım atmaması mağdurları kara kara düşündürüyor.

haber 7
BİZE ULAŞIN