Kleopatra Plajına Kleopetra heykeli

Antalya'nın Alanya ilçesinde bulunan Kleopatra Plajı'nda bir büfe işletmesi sahilde yaptırdığı Kleopatra heykeli ile turistlerin ilgi odağı oluyor.

Alanya'nın Saray Mahallesi Damlataş Caddesi sahilinde bulunan Kleopatra Plajı'nda büfesi bulunan Uğur Yıldırım, plaja adını veren antik Mısır'ın son Hellenistik kraliçesi olan Kleopatra'nın heykelini yaptırma kararını aldıklarını, heykelin ise kısa süre önce plaja getirildiğini söyledi. Turistlerin gün boyu heykelin yanında fotoğraf çektirdiklerini ve plaja ayrı bir güzellik kattığını belirten Yıldırım, 'Kleopatra heykelini Antalya'da bir heykeltraşa yaptırdık. Denize girmek için sahile gelen yerli ve yabancı turistler heykele hayran kalıyorlar. Bazı turistler ise heykelin kime ait olduğunu sorarak bizden bilgi istiyorlar" dedi.


Alanya Kalesi manzaralı plajda, Kleopatra heykeli ile fotoğraf çektiren Norveç uyruklu turistler Malin Bargas, Karoline Syversen ve Helene Stromsborg ise plajın çok güzel olduğunu, adını plaja veren Cleopatra heykeli ile fotoğraf çektirdiklerini söylediler.
BİZE ULAŞIN