Yabancı turist ''in'', yerli turist ''out''

Batı Karadeniz'in incisi Akçakoca'da ramazan ayında yerli turist sayısında azalma, yabancı turist sayısında artış yaşandı.

Batı Karadeniz'in incisi Akçakoca'da ramazan ayında yerli turist sayısında azalma, yabancı turist sayısında artış yaşandı.

Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, AA muhabirine mavi bayraklı plajıyla ilçenin yerli ve yabancı turistlerin tatil tercihleri arasında yer aldığını belirterek, ramazan ayında yerli turist sayısının azaldığını söyledi.

Hafta sonu plajların dolu olduğunu ifade eden Albayrak, ''Hafta içi otellerimize günü birlik gelenler oluyor. Yurt dışından yabancılar geliyor. Ramazan ayından sonra bayramda yerli ve yabancı turist sayısında yüzde 100 artış bekliyoruz. Otellerin ramazan dolayısıyla indirim yapmaları da ilçemizi cazip kılıyor'' dedi.


ÖZEL KAMPANYALAR DÜZENLENİYOR

Akçakoca Otel Müdürü Tuncer Kurt ise ramazan ayının yaz dönemine gelmesine rağmen beklenen durgunluğun yaşanmadığını, tatil döneminin tüm canlılığıyla sürdüğünü bildirdi.

Ramazan ayının tatile engel olmadığını vurgulayan Kurt, ''Ramazan, yaz döneminde de olsa yaz sezonu bütün hızıyla devam ediyor. Ramazan ayında yerli turist sayısında yüzde 25 oranında azalma kaydedildi ama ramazan ayı sonrası yüzde 100 doluluk oranına ulaşacağımızı tahmin ediyoruz'' diye konuştu.

Kurt, ramazan ayına özel kampanyalar düzenlediklerini belirterek, şunları kaydetti:
''Ramazan ayında fiyatlarla ilgili özel kampanyalarımız var. Ramazan ayında tatil yapmak isteyen vatandaşlarımız için fiyatlarımızda yüzde 30 oranında indirime gittik. Şu anda çok güzel talep var. Ramazandan sonra da ramazan öncesi gibi yoğunluk bekliyoruz. Şu anda doluluk oranı yüzde 80. Tatil yapmak isteyen tüm vatandaşlarımızı Akçakoca'ya bekliyoruz.''
BİZE ULAŞIN