Antalya'da Ukrayna Kültür Günleri

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya'da 24-25 Ağustos tarihlerinde Ukrayna Kültür Günleri düzenleyecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, birçok kültürü bünyesinde barındıran Antalya'da, Ukrayna Kültür Günleri düzenleyecek. Antalya'da yerleşik hayata geçmiş Ukraynalıların kendi kültürlerini yaşayabilmeleri amacıyla düzenlenecek etkinlikte, Ukraynalılar kültür ve sanatlarını tanıtma imkanı bulacak.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Antalya'nın hem Anadolu'dan hem de yurtdışından birçok kişinin yerleştiği ve birlikte yaşama amacı koyduğu bir kent olduğunu kaydetti. Başkan Akaydın, Büyükşehir Belediyesi olarak kültürlerarası etkileşim ve iletişimi arttırmayı amaçlayan Kültür Günleri'yle barışın, dostluğun ve kardeşliğin gelişmesine katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti.


ETKİNLİK PROGRAMI

Ukrayna Kültür Günleri, 24 Ağustos Cuma günü saat 19.30'da Antalya Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenecek kortej yürüyüşüyle başlayacağı, Cumhuriyet Meydanı'nda sona erecek kortejin ardından Cumhuriyet Meydanı'nda saat 20.00'de açılış gösterileri gerçekleştirileceği bildirildi. Ukrayna Kültür Günleri kapsamında 25 Ağustos Cumartesi günü ise Antalya Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu'nda saat 19.00'da gala gösterisi düzenleneceğini kaydedildi.

BİZE ULAŞIN