Malatya Feshane'ye taşındı

Malatya, İstanbul Feshane'ye taşındı. 28 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında Eyüp'teki Feshane binasında düzenlenecek Malatya Günleri ile ilgili hazırlıklar tamamlandı.

İstanbul'da ikinci kez düzenlenecek olan Malatya Günleri, Malatya Valiliği'nin koordinasyonunda Malatya Belediyesi, Ticaret Borsası, Ticaret ve Sanayi Odası, Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı, İstanbul'daki Malatyalı Sivil Toplum Örgütleri, Ströer Kentvizyon ve Turkuvaz Medya Grubu'nun katkılarıyla gerçekleştiriliyor.

Malatya'nın sahip olduğu doğal, tarihi ve kültürel turizm potansiyelini ulusal alanda tanıtmak; zengin ve sağlıklı mutfak kültürü ve damak tadını ülke genelinde duyurmak; yöresel değerleri ve ürünlerini sergilemek; Malatyalı iş adamlarının sahip olduğu önemli marka ve ticari ürünleri ülke genelinde tanıtmak ve Malatya'yı il sınırları dışına taşırarak anlatmak ve aktarmak için düzenlenen Malatya Günleri, İstanbul Feshane'de 6 gün süreyle 10.00-21.00 saatleri arasında 'ücretsiz' olarak gezilebilecek.


28 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında Eyüp'te Feshane binası 2. Mahmut Salonu'nda 5 bin metrekarelik kapalı alanda düzenlenecek olan etkinlikte; çeşitli sektörlerden katılacak olan Malatyalı firmalar hem ürünlerinin tanıtımı hem de satışını yapacaklar. Özel sektörün yanında kamu kurum ve kuruluşları da görev alanları ve projeleri ile ilgili tanıtım faaliyetleri gerçekleştirecek. Ayrıca, etkinlik süresince her gün Feshane otoparkında kurulacak sahnede Malatya Musiki Cemiyeti konser verecek.

Malatya Günleri'nin 28 Ağustos Salı günü saat 11.00'de gerçekleştirilecek açılış törenine Malatya Valisi Doç. Dr. Ulvi Saran, Düzce Valisi Vasip Şahin, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, vali yardımcıları, Malatya'nın ilçe kaymakamlarının yanı sıra pek çok kurum ve kuruluşun temsilcileri de katılacaklar.

BİZE ULAŞIN