Balkanlar sizi çağırıyor!

Bayram tatilinizi Avrupa'da yapmak istiyor, fakat vize sürecinin sıkıntısını yaşamak istemiyor musunuz? O halde Balkan turları tam size göre...

Balkanlar'da Beş Ülke Turu'nda; Sırbistan, Bosna Hersek, Hırvatistan Arnavutluk ve Karadağ'ı doyasıya gezebilirsiniz. Tur programı, Sırbistan'ın en büyük şehri ve başkenti Belgrad'da başlıyor. Şehir, tarihi binaları, çeşmeleri, meydanları ve müzeleriyle sizleri karşılıyor. Panoramik şehir turunun ardından yol yorgunluğunuzu atıp sabah erkenden yola çıkıyorsunuz. İkinci durağınız ise Bosna Hersek. Saraybosna'da, Fatih Sultan Mehmet adına yapılan Fatih Camisi dahil, birçoğu Osmanlı döneminden kalan tarihi bina ve esere rastlamak mümkün. Keyifli bir akşam geçirmek isteyen yolculara Boşnak gecesi eğlencelerine katılma fırsatı da sunuluyor. Şehirdeki ikinci gününüzü, Bosna Savaş Tüneli'nde, yakın tarihimizde yaşanan vahşetin bıraktığı izleri görerek ve o günlere ait hikâyeleri dinleyerek geçiriyorsunuz. Ertesi sabah önce Köprüler Şehri olarak anılan Mostar'a doğru yola çıkıyor, Türk köyü olarak bilinen Poçitel'i de ziyaret ederek ardından yolunuza Dubrovnik'e devam ediyorsunuz. Dubrovnik şehir turu, UNESCO'nun Dünya Mirasları Listesi'ne alınmış Şehir Meydanı ve Koloçep, Şipan ve Lopud Adaları gezilerini kapsıyor. Turun 6'ncı günün- de Marco Polo'nun doğduğu ve büyüğü yer olan Korçula, Dubrovnik'in tuz ihtiyacını sağlayan ve Çin Seddi'nden sonra dünyanın en uzun suru olma özelliğini taşıyan surların bulunduğu Ston'da bir gezinti sonrasında otelinizde geceliyor, sabah güzel bir kahvaltının ardından Kotor ve Budva'yı gezerek Tiran'a hareket ediyorsunuz. Tiran'ın muhteşem Janna Nehri kıyısında gezip, Saat Kulesi ve daha birçok tarihi eseri gördükten sonra 8'inci gün turu noktalıyorsunuz.

TURLAR İSTANBUL ÇIKIŞLI
Balkan turuna katılmak isteyen, fakat zamanı daha kısıtlı olan okurlarımıza ise Balkanlarda Üç Ülke Turu fırsatını kaçırmamalarını şiddetle tavsiye ediyoruz! İstikamet: Kosova - Makedonya - Arnavutluk... İstanbul'dan Tiran'a konforlu bir uçuşun ardından, sizleri Tiran'da; İşkodra Gölü üzerinde yapacağınız tekne turları, Arnavut gece eğlenceleri bekliyor olacak. İkinci gününüzde Bizans etkilerini görebileceğiniz, birçok kültürü bir arada barındıran ve Portofino'yu andıran görüntüsüyle Ohrid adlı şirin Makedon şehrini geziyorsunuz. Turun 3 ve 4'üncü günlerinde gezilecek yerler arasında Kalkandelen, Üsküp ve bu şehirlerdeki onlarca şahane mekan mevcut. Akşamlarınız ise Rumeli ve Makedon eğlenceleri sayesinde keyif içerisinde geçecek. Son durak olan Priştina'da ise onlarca doğal güzelliğin yanında, Kosova Meydan Muharebesi sırasında hileyle şehit edilen Sultan Murad Hüdavendigar Camii ve türbesini ziyaret ediyor ve son gün kahvaltının ardından İstanbul'a dönüyorsunuz.

Beş günde Balkanlar'ı fethedin!
Kurban Bayramı tatilinizi vizesiz gidilen, farklı coğrafyaları gezerek geçirmek istiyorsanız Balkanlar tam size göre. Anı Tur bu lokasyon için iki tur düzenlemiş. İlk seçeneğiniz 21 Ekim hareketli, 7 gece 8 gün süren "Balkanlarda Beş Ülke" turu; ikincisi ise 23 Ekim'de başlayan ve 5 gece 6 gün süren "Balkanlarda Üç Ülke" turu.

BİZE ULAŞIN