Akdeniz'in sönmeyen ateşi

Tatilciler bayramda yurtdışı turları için planlarını yapmaya başladı. Barselona Mallorca-Porto-Lizbon turu için son fırsatlardan yararlanmanın tam zamanı

İspanya'nın en genç ve dinamik şehirlerinden Barcelona, mimarisi, tarihi, kültürü ve modern yüzüyle daha şehre adımınızı atar atmaz sizi etkiliyor. Barcelona'da dünyaca ünlü ressam Salvador Dali'nin resimlerinin sergilendiği Salvador Dali Müzesi'ni ziyaret edebilir, ünlü Flamenko dans showlarından birinde seyirci olabilir ya da meşhur boğa güreşlerini seyredebilirsiniz. Barcelona'ya gitmişken geleneksel İspanyol içkisi olan sangriayı tatmadan gelmemenizi tavsiye ederiz.

MÜZİK EŞLİĞİNDE DOĞAL GÜZELLİK
İspanya'ya gelen tatilciler için ülkenin en vazgeçilmez yerlerden biri olan Mallorca adası geniş kumsalları ve palmiye ağaçlarıyla sizleri karşılıyor. Mallorca'nın eşsiz güzelliğini yansıtan küçük bir balıkçı kasabası olan Porto, tur esnasında uğranılan yerler arasında. Turun en ilginç kısmı ise Drach mağarasında sarkıt ve dikitler arasında, yerin 25 metre altında, bir kilometrelik mesafeyi yürüyerek klasik müzik eşliğinde bu doğal güzelliğin tadına varmak olsa gerek. Turun son günü ise Mallorca'nın sembolü sayılabilecek Son Marroing bahçesinde dolaşıp eşsiz manzarasına eşlik edebilirsiniz.

ŞEHRE TEPEDEN BAKIM
UNESCO tarafından tarihi kent olarak kabul edilen Porto Bento İstasyonu, Sao Francisco Kilisesi, Borsa Sarayı, Porto Katedrali, tarihi şarap mahzenleri , Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, şehrin en eski ve tipik yerleşim merkezi olan Riberia bölgesi, Tore dos Clerigos Kulesi, şehrin en ünlü alışveriş caddesi Santa Catarina Don Luis 1. Köprüsü, Arrabida Köprüsü ve şehrin modern yüzü olan Boa Vista size bambaşka bir dünyaya götürüyor. Turunuzun sonrasında Portekiz'in başkenti Lizbon labirent gibi sokakları ve pencerelerdeki çamaşırlar Akdeniz esintisi hissettiriyor. Lizbon turu esnasında Sintra turuna katılabilir, bir tepe üstüne kurulu tarihi şehir Sintra'yı, eşsiz manzarasıyla Cabo da Roca'yı Atlantik kıyısındaki Cascais balıkçı kasabasını ve Estoril'i görebilirsiniz. 5 Aralık çıkışlı düzenlenen bu turlarda erken rezervasyon fiyatları uygulanıyor.

BİZE ULAŞIN