Amasra'da otel ve pansiyonlar doldu

Tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle ünlü Amasra'da, kurban bayramı öncesi rezervasyonlarla otel ve pansiyonların tamamı doldu.

Çok sayıda tarihi eserin yanı sıra doğal güzellikleri, balık ve salata ağırlıklı mutfak kültürüyle turistlerin ilgisini çeken Amasra'da da bayram için otel ve pansiyonlardaki odaların tamamı rezerve edildi.

Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hafta sonları yoğunluk yaşayan ilçeye, Kurban Bayramı'nda da turistlerin büyük rağbet gösterdiğini söyledi.


İlçede ev pansiyonculuğuna önem verdiklerini, halkın da turistlere konutlarını açarak gelir elde etmeyi benimsediğini anlatan Timur, şunları kaydetti:

''Tatil için 3 bin yatak kapasiteli otel ve pansiyonların tamamı rezervasyonlarla doldu. Tatilcilerin Amasra'ya ilgisi her geçen gün artıyor. Tarihi eserlerinin yanı sıra yeşilin her tonunu denizin mavisiyle bütünleştiren doğası, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Karadeniz yeni keşfedildi gibi ve insanlar artık güneyden kuzeye kaçıyorlar. Karadeniz, son derece yeşil ve güzel. İlçemiz de gerek tarihi gerekse doğal güzellikleri ile bölgenin en önemli turizm merkezlerinden biri. Her geçen yıl artan turist potansiyeli ile konaklama talebini karşılamak için vatandaşların konutlarını kullanıyoruz. Halkımızın çoğu da evlerini turistlere açtı. Hatta, bayram süresince ilçe halkının yüzde 90'ı konutunu pansiyon olarak turistlere veriyor. Umduğumuzdan fazla bir talep var. Bizde belediye olarak bayram tatili için gerekli tedbirlerimizi aldık. Bayram süresince 50-60 bin yerli ve yabancı turist gelmesini bekliyoruz. Ben ilçemize gelecek bütün tatilcilerin güzel zaman geçirmelerini diliyorum.''

BİZE ULAŞIN