Erzurum 6 bin Polonyalı'yı ağırlayacak

Kültür ve Turizm Müdürü Öztürk: ''Sezon boyunca 6 bin Polonyalı turist Erzurum'a kış sporları.

Kültür ve Turizm Müdürü Fikret Öztürk, kış turizminin önemli merkezlerinden Erzurum'da bu yıl 6 bin Polonyalı turisti ağırlayacaklarını belirterek, ''Sezon boyunca 6 bin Polonyalı turist Erzurum'a kış sporları için gelecek'' dedi.

Öztürk, müdürlük binasında düzenlediği basın toplantısında, Erzurum'un 2011 Üniversitelerarası Kış Oyunları kapsamında Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezi'nde yapılan yatırımlarla uluslararası bir kış turizm merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yürüttüğü çalışmalar sonucunda Polonya'da 27-29 Eylül tarihleri arasında bir toplantı yapıldığını ifade eden Öztürk, bu toplantıya Polonya Şehir Acentaları Birliği ve büyük acentelerin katıldığını belirtti.


Öztürk, toplantı sonucunda varılan anlaşma sonucu Erzurum'a bu kış 6 bin Polonyalı turistin getirilmesinin kararlaştırıldığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

''Sezon boyunca 6 bin Polonyalı turist Erzurum'a kış sporları için gelecek. Oradan buraya direkt uçak seferleri yapılacak. Tabii bu bizim için bir başlangıç olacak. Slovakya ve Romanya gibi ülkelerle anlaşma yapan otellerimiz mevcut. Bakanlığımız Polonya'daki tanıtımlarına devam ediyor. Bu tanıtım kampanyası çerçevesinde 80 basın mensubu tanıtım çalışmalarına katkı sağlayacak. Bakanlığımız Erzurum'u özel olarak tanıtmaya başladı. Nasıl ki yaz aylarında Antalya turizmin başkentiyse kışın da Erzurum turizmin başkenti olacak. Palandöken'de altyapı yönünde sıkıntı yok. Konaklı Kayak Tesisleri için de çalışmalarımız devam ediyor.''

BİZE ULAŞIN