Jolly'den 'eski tarife'yle tatil

Erken rezervasyon kampanyasına 570 otelde yüzde 45 indirimle başlayan Jolly Tur, 2013 yazında 2012 fiyatına tatil yaptıracak

Erken rezervasyon kampanyasını dün itibarıyla başlatan Jolly Tur, 2013'te bu yıl uygulanan fiyatara tatil yaptıracak. Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, erken rezervasyon kampanyasından yararlananların 2012 fiyatlarından tatil yapacağını söyleyerek "Bu sene kampanyayı biraz daha erken başlattık. Otellerden güzel indirimler aldık. Bugün itibarıyla 540 tesisten uygun fiyatlarla satışa başladık. Ay sonuna kadar ise bu sayı 700 otele çıkacak" diye konuştu. 2012'de 380 bin misafir ağırladıklarını söyleyen Jolly Tur Genel Müdürü Figen Erkan ise 2013 hedeflerinin 450 bin kişiye ulaşmak olduğunu kaydetti. Erkan, 2011'de ise 270 bin kişiyi tatile çıkardıklarını hatırlatarak "Gelecek yıl için yüzde 20 büyüyerek yıl sonunda 450 bin kişiye ulaşacağız" dedi. Erkan, bu yıl kruvaziyer ve kültür turlarında ciddi büyüme hedeflerinde olduklarını söyleyerek "Kruvaziyer hem dünyada hem de Türkiye'de büyüyen bir alan. Geçen yıl dünyada yüzde 4 büyürken geçen yıl Türkiye'de 15 büyüdü. Biz de bu alanı yurtdışı operasyonlarından çıkartarak ayrı bir birim kurduk. Kruvaziyerde 3 kat büyüme hedefindeyiz" dedi. Erkan, aralık ayında gelecek yılın tamamını kapsayan tarihlere yönelik yapılacak kültür turlarında da erken rezervasyon indirimi yapacaklarını açıkladı. Mete Vardar ise kültür turlarında bu sene daha farklı turlara yöneleceklerini söyleyerek "Yüzde 30'luk indirimle 70'in üzerinde kültür merkezine erken rezervasyon başlatıyoruz. Bu yıl Güneydoğu turlarının yanı sıra Güneydoğulu vatandaşlara İstanbul'a yonelik kültür turları da yaptıracağız" dedi.

250 milyon lira ciro hedefi

Turizmde Tur Operatörlüğü Yasası'na da değinen Vardar, Türkiye'de 3.5 ile 4 milyon kişilik tur acentesi satışının Almanya'da 90 milyona ulaştığını belirterek "Türkiye'de 10 milyona yakın potansiyel misafir var. Gemi, kültür gibi yeni yapılandırmalar açıyoruz. Böylece hepsine ulaşmayi planlıyoruz" dedi. Bu yıl 200 milyon liralik ciro söyleyen Vardar, 2013 ciro hedefinin de 250 milyon liraya ulaşmak olduğunu sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN