Hatay turizmden payını alamıyor

Hatay Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, Hatay'ın tarihi ve turizmi ile dünyanın en önemli şehirlerinden biri olduğunu belirterek, hedeflerinin 2023 olduğunu açıkladı.

Hatay İl Turizm Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası'nda toplantı düzenlendi. Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, İl Turizm ve Kültür Müdürü Yavuz Açıkbaş, il turizm stratejisi hakkında açıklamalarda bulundu.

Toplantıda ilk olarak söz alan İskenderun Belediye Başkan Vekili Emin Dönmezer, şehrin turizm yönünden gelişmesi için çaba sarf ettiklerini belirterek, stratejik eylem planı kapsamında düşünülen projelere her zaman destek vereceklerini kaydetti.

Vali Yardımcısı Bayhan ise hedefleri 2023 olarak belirledikleri kaydetti. Talepleri toplayıp, bilimsel yaklaşım ve ortak akıllarla neler yapılabileceği konusunda toplantılar gerçekleştirdiklerini ifade den Bayhan, şehrin potansiyelinin bulunduğunu amaçlarının buna harekete geçirmek olduğunu vurguladı.


İl Kültür ve Turizm Müdürü Yavuz Açıkbaş da kentin turizm potansiyeli ve hedefleri ile ilgili sinevizyon aracılığı ile sunum yaptı.

Toplantıda İskenderun'un yayla ve deniz turizminin yanı sıra Soğukoluk ve Sarımazı arasına teleferik projesinin hayata geçirilmesi ile ilgili çalışmaların olduğu belirtildi.

İTSO Meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, Kaymakam Ali İhsan Su, Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Dönmezer, İTSO Başkan Vekili Bülent Seküçoğlu, çevre belde belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve turizm işletmecileri katıldı.

BİZE ULAŞIN