Hiç uyumayan şehir: Madrid

Boğa güreşinin, flamenkonun merkezi olan ve 3 bine yakın heykele ev sahipliği yapan Madrid, sizi sadece sanatla değil eğlenceyle de buluşturuyor

Avrupa'nın en genç başkentlerinden biri olarak kabul edilen Madrid; kalabalık caddeleri, yoğun trafiği ve göç alma oranıyla tam bir metropol. Şehrin tarihi dokusu, müzeleri, sanat galerileri burayı en çok turist alan Avrupa şehirlerinden biri yapmaya yetiyor. Yazar Cervantes'in ve onun yarattığı en önemli masal kahramanı Don Kişot ile Sanço Panço'nun heykellerinin yer aldığı Plaza De Espana yani İspanya Meydanı, 17'nci yüzyılda yapılmış arnavut kaldırımı taşlarla döşeli, dikdörtgen alanın etrafında tarihi yapıların öne çıktığı Plaza Mayor, 1885 yılında Arturo Melida tarafından düzenlemiş bir kültür merkezi ve bahçe olan Plaza de Colon turistlerin en çok ilgi gösterdiği yerler arasında. Madrid kültürel zenginliği, sanat galerilerinin yanı sıra alışverişin de kalbinin attığı şehir olarak bilinir. Goya veya Serrano caddelerinde dünyanın en ünlü markalarına ait mağazalar bulunuyor. Madrid'in ana meydanı Puerta Del Sol ve Gran Via Caddesi ise ekonomik alışveriş yapma imkânı arayanların ilk adresi. Modern ve farklı çizgilerin buluştuğu adres ise Chueca ve Fuencarral Caddesi. Burada farklı tarzlarda kıyafetler ve İspanyol modacıların sınır tanımayan kreasyonlarının yer aldığı butikler var. Üstelik bu mağazalar pazar günleri de açık. M a d r i d u l u s - lararası bir mutfağa sahip. Kentin her noktasında geniş mönüye sahip restoranlar yer alıyor. Muhteşem tapa (meze çeşitleri) hem ulusal hem de kent mutfağının geleneksel parçaları.

Müşteri memnuniyeti yönetimiyle sektörün öncü kuruluşlarından olan Jolly Tur'un 05 - 09 Aralık Madrid turu fiyatları 269 euro'dan başlıyor.

BİZE ULAŞIN