Zonguldak seferleri başladı

Zonguldak Havalimanında Trabzon ve İstanbul olmak üzere Pazartesi ve Cuma günleri haftada 2 gün yurtiçi uçak seferleri başladı.

Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova beldesinde bulunan Zonguldak Havalimanından bugün Trabzon ve İstanbul haftada 2 gün olmak üzere uçak seferleri başladı. Zonguldak Havalimanında, Kaymakam Hasan Yaman, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, Saltukova Belediye Başkanı Adil Düzlü, Çaycuma Emniyet Müdürü Timur Özgen, Garnizon Komutanı Ercan Balçık, ZONHAV Müdürü Hasan Özşahin, uçağı karşıladılar.

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, uçak seferlerinin bir işadamı için çok önemli olduğunu vurguladı. Akdemir, 'Bir il için havalimanı mükemmel bir şeydir. Çünkü gelişmişliğin göstergesidir. Özellikle ekonominin kalkınması, sanayinin kalkınması, işadamlarının buraya rağbet etmesi, uçak seferleri ile ilgili gidiş gelişleri ekonomik hem de zaman bakımından bir işadamı için çok önemlidir. Zonguldak ilimizin buna ihtiyacı vardı. Ben emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah bu gelişmeler Zonguldak adına daha iyi olacaktır' dedi.


Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, Trabzon'a hareket etmeden önce şöyle dedi:
'Yurtiçi seferlerinin açılmasından dolayı mutluluğumu ifade etmek istiyorum. Hafta arası Havalimanı Müdürümüzle, Saltukova Belediye Başkanımızla beraber, Bartın ve Karabük İllerimizin Valilerini Belediye Başkanlarını ziyaret ettik. Amacımız, havalimanımızın yurt içi seferlere açılmış olmasından dolayı, 3 il olarak daha iyi bir şekilde duyurabilmek, havalimanımızda yurt içi seferlerini çalışır hale getirebilmektir. Sosyal kültürel ekonomik ticari ve sanayi turizm anlamında bu havalimanına 3 ilimiz çok büyük katkı yapacağı açıktır. Bu havalimanını kesinlikle yaşatmamız lazım, biz elimizden gelen özveriyi yapmaya gayret ediyoruz. 3 ilimizin vatandaşlarından duyarlı olmasını havalimanımızı bir şekilde kullanmasını talep ediyoruz. Buradan Sabiha Gökçen Havalimanına uçuşlar yapılacak, buda bölgemiz için çok önemli uçuşlardır. İlçemize bölgemize ve ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.'

Saltukova Belediye Başkanı Adil Düzlü, yerel yöneticiler olarak, sosyal sorumluluk çerçevesinde elden geldiği kadar havalimanının her türlü ortamını düzeltmek için iyileştirmeler yapmak için gayret gösterdiklerini ifade etti. Düzlü, 'Bu kapsamda çalışmalarımız devam ediyor. Zamanın geriye dönüşü yok bizim için, zaman önemlidir. Havalimanımızın önemi gerçekten çok büyüktür. İşadamları açısından olsun bölgenin sosyal ve gelişimi açısından turizme açılması açısından oldukça önemlidir. Ben emeği geçen başta Valimiz olmak üzere Bartın ve Karabük illerinin çok değerli Valilerine, Kaymakamlarımıza yerel yöneticilerimize Belediye Başkanlarımıza herkese teşekkür ediyorum. Çağrımız, bütün Zonguldak halkını güvenli bir şekilde hoş olacakları bir yolculuk yapmaları için ve havalimanımızın gereken önemine binaen, buradaki kapasiteyi temin için havalimanımızı tercih etmelerini bekliyoruz. Herkese saygılarımı sunuyorum'dedi.

Kaymakam Hasan Yaman ise, 'Çaycuma'mız açısından, Zonguldak hatta bölge açısından önemli bir gün yaşıyoruz. Yurt içi seferleri bugün başlamış oluyor. Bu faaliyetimizin devam etmesi için yörede yaşayan tüm insanların, sivil toplum örgütlerinin, meslek odalarının, idarecilerin, yerel yöneticilerin, konuya ilgi alaka hassasiyet göstermesi gerekiyor. Başta Zonguldak Valimiz Erol Ayyıldız olmak üzere Havalimanı Genel Müdürümüzle Belediye Başkanlarımızla yapılan görüşmeler, yöre insanının bu hizmete destek vereceği noktasındaydı. Valimizin koordinatörlüğünde Bartın Karabük Valileri, sivil toplum örgütleri ve yerel yönetimlerle üniversitelerle de irtibata geçilerek, onlarında vereceği destek görülerek. Bugün Bora jetle söylediğimiz istikametler doğrultusunda uçuşlar başladı. Yöremize hayırlı uğurlu olsun' dedi.
3 Belediye Başkanı ilk seferde İstanbul'dan gelen uçağa binerek Trabzon'a hareket ettiler.

BİZE ULAŞIN