Eğriçimen Yaylası, doğa turizminin gözdesi

Sivas'ın Koyulhisar ilçesinde asırlık ahşap evlerin bulunduğu,çam ormanlarıyla kaplı yaylanın, doğa turizminin merkezi olması için çalışmalar yapılıyor.

Koyulhisar ilçesinde asırlık ahşap evlerin bulunduğu, çam ormanlarıyla kaplı Eğriçimen Yaylası'nın doğa turizminin gözde merkezlerinden biri olması için çalışmalar yürütülüyor.

Koyulhisar Belediye Başkanı İlhan Eren, ilçeye 17 kilometre uzaklıktaki Eğriçimen Yaylası'nın yemyeşil doğası, buz gibi suyu ve oksijeni bol havasıyla doğa tutkunlarının uğrak mekanlarından biri olduğunu söyledi.
Kıvrımlı şekilde akan derenin etrafının çayırlık olması dolayısıyla yaylaya Eğriçimen ismi verildiğini belirten Eren, yaylanın doğa turizm merkezi için belediye olarak bazı çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

Yaylada su ve kanalizasyon gibi altyapı hizmetlerini sunduklarını ifade eden Eren, şunları söyledi:
"Yayla hayatının, Koyulhisarlıların yaşantısında önemli bir yeri olduğundan, ilçe halkımız ve gurbette yaşayan hemşehrilerimiz yaz aylarında yaşamını Eğriçimen Yaylası'nda sürdürüyor. Özellikle hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız, haziran ayı ortasında yaylaya göç ederek eylül ayına kadar burada kalıyor. Yaylamız, ağustos ayında serin havasıyla dikkati çekiyor. Yaylada günübirlik gezmeye gelen vatandaşlarımız için her türlü imkanı da sunduk.

Eğriçimen Yaylası'nda otel, motel, lokanta, kasap, fırın, çay evi, market ve sağlık ocağı gibi sosyal donatılar bulunuyor."
Otel ve motellerin yaz aylarında yoğun talep dolayısıyla ihtiyacı karşılamadığını dile getiren Eren, yatırımcıları Eğriçimen Yaylası'na davet etti.
Yapılacak büyük bir otel sayesinde yaylanın kış turizmine de kazandırılacağını vurgulayan Eren, "Belediye olarak ilçemize yapılan her yatırıma olduğu gibi Eğriçimen Yaylası'na yapılacak yatırıma da destek olmaya hazırız. Eğriçimen Yaylası'nın, doğa turizminin merkezi olmasını amaçlıyoruz" dedi.
Eren, yaylaya yeni otel yapılması için bir iş adamı tarafından proje hazırlandığını söyledi.

BİZE ULAŞIN