İngiltere'nin 6 noktasından Dalaman'a uçuş

Blackpool kentinden gerçekleşen ilk uçuşla dalaman'a gelen turistler havalimanında 'lokum ve karanfil' ikram edilerek karşılandı. atm dış hatlar genel müdürü hamdi güvenç, turizmin, bir barış projesi olduğunu açıkladı.

Salı 28.05.2013 00:00
ABONE OL
İngiltere'nin önde gelen hava yolu firması ve tur operatörlerinden 'Jet2.com' Blackpool kentinden Dalaman'a ilk uçuşunu gerçekleştirdi.
Dalaman'a düzenlenen ilk uçak seferiyle gelen 147 İngiliz yolcu için ATM Dalaman Dış Hatlar Terminalinde karşılama töreni düzenlendi. Uçaktan inen turistlere lokum ve karanfil hediye edildi.

6 FARKLI KENTTEN 18 SEFER
ATM Dalaman Dış Hatlar Genel Müdürü Hamdi Güvenç, İngiltere'nin önde gelen hava yolu firması ve tur operatörlerinden 'Jet2.com'un Blackpool'dan Dalaman'a ilk seferini yaptığını açıklayarak, 'Firma İngiltere'nin en büyük 3 havayolu firmasından birisi. İngiltere'den 6 noktadan Dalaman'a haftada 14 sefer düzenliyordu. Bu sayı 18 sefere çıktı. Firma, Dalaman'a 3 yıldır sefer düzenliyor. İlk başladıklarında 12 bin yolcu taşıyorlardı. Bugün ise yılda 100 bine yakın yolcuyu Dalaman'a getirmeyi planlamışlardır. Ülke, Bölge ve Havalimanımız açısından istikrarlı bir şekilde yolcu artışı sergileyen bir firmadır' dedi.

İNGİLİZ TURİST SAYISINDA ARTIŞ
Güvenç, İngiliz pazarında son 2 yılda yaşanan azalmanın özellikle 'Jet2.com, Easyjet ve Monarch' gibi firmaların yoğun çabaları ile İngiliz Pazarında yaşanan düşüş; artış eğilimine başladığını işaret ederek, 'Mayıs ayında yüzde 13.7'lik bir atış söz konusu. Bu sene sezona iyi girdik. Türkiye istikrarlı bir ülke. Turizm, bir barış projesidir. Dolayısıyla, turist'te barışın ve istikrarın olduğu yere gelmektedir' dedi.