Avrupa'nın kalbine unutulmaz yolculuk

Belçika Hollanda ve Lüksemburg'un coğrafi birlikteliği; Benelüks ve masallar diyarı Paris'e yolculuk tatilcilerin yoğun ilgisini topluyor

Başkenti UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Lüksemburg'ta tarihi yeniden yaşıyorsunuz. Lüksemburg Avrupa'nın en iyi savunma merkezi olarak biliniyor. Müze olarak gezilebilen yeraltı geçitlerinde şehrin köklü geçmişine yolculuğa çıkıyorsunuz. Yeşilin her tonunu görmenizin mümkün olduğu Avrupa'nın başkenti yemyeşil şehir Brüksel fotoğrafçıların vazgeçilmezlerinden, bunun yanı sıra tarihi yapılırıyla da dikkat çekici. Daracık sokakları arasında panjurlu evleri oldukça şirin ve kendinizi bu masalın bir parçası olmaya ikna ediyor. Brüksel şehir turunda Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Grand Palace, Manneken Piss, Atomium ve Heykel Stadyum'u sizleri karşılayacak.

ROMANTİZM ŞEHRİ PARİS

Amsterdam şehir turumuzda Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı, Çiçek Pazarı, Kırmızı Fener Sokağı göreceğiniz yerler arasında. Hollandalı ressam Vincent Van Gogh'un eserlerinin en kapsamlı olarak sergilendiği Van Gogh Müzesi Amsterdam'da sanat severler için güzel noktalardan birisi. Ayrıca dileyen misafirlerimiz Amsterdam'da eski balıkçı kasabası Volendam'ın liman bölgesinde zaman geçirebilir. Ucuza hediyelik eşya alma ve limanda teze deniz ürünleri yeme fırsatı yakalayacaksınız. Sokak ve caddeleri araç trafiğine kapanmış bisiklet dostu şehir Amsterdam gece hayatıyla da da dikkat çekiyor. Aşk ve romantizmin şehri Paris Dünya'nın en ilgi çekici şehirlerinden, "Işık Şehir" (Ville Lumiere) olarak da anılıyor. Şehrin ortasından geçen Seine Nehri ve trafiğe kapalı sokak ve caddeleriyle Paris'in ışıklarına kapılıp bambaşka bir dünyaya karışıyor insan. Buradan ayrılırken şehrin neşesi, huzuru ve sevinci sanki bize de bulaşmış gibi hissedeceksiniz. Paris sahip olduğu zengin sanat ve kültür eserleri ile çok önemli bir sanat merkezidir. Paris şehrinde toplam 3800 tarihi eser bulunmaktadır. Ayrıca Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde de Paris'ten 4 adet yer bulunmaktadır. Tarihi ve kültürel hazineleriyle Dünya kenti olan Köln, Lüksemburg, Frankfurt da Benelux- Paris turunda uğranılan şehirler arasında. Buralarda dünya mimarisinin en güzel yapılarını görmeniz mümkün.

HER YAŞ İÇİN DISNEYLAND

Tur kapsamında çocuklu aileler ve çocukluğunu yeniden yaşamak isteyen tatilciler için eğlence diyarı Disneyland, eğlencenin doruklarına çıkma şanmı veriyor. Fransa'nın Marne la Valle bölgesinde bulunan Avrupa'nın en büyük eğlence parkı olan Disneyland, hem çocukların hem de yetişkinlerin gözdesi. Neredeyse Paris kadar turist çeken ve her yaştan turiste hitap eden eğlence merkezi olan Disneyland yaşınız kaç olursa olsun, sizi de fethedecek.
BİZE ULAŞIN