Turizm Haftası vadi yürüyüşüyle kutlandı

Nevşehir'de, Kapadokya bölgesindeki vadilerin doğal güzelliklerine dikkati çekmek amacıyla yürüyüş etkinliği düzenlendi.

Nevşehir Valiliği öncülüğünde, Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında vadi yürüyüşü gerçekleştirildi.

Tarih ve kültürün iç içe bulunduğu Kapadokya bölgesindeki Bağlıdere Vadisi'nde düzenlenen yürüyüşe, Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, protokol üyeleri ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Uçhisar girişinden başlayan ve 100 kişinin katıldığı vadi yürüyüşü yaklaşık bir saat sürdü. Zaman zaman zor onların yaşandığı güzergahta katılımcılar fotoğraf çektirdi.

Vali Ceylan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında vadi turizmine dikkat çekmek amacıyla böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini söyledi.

Katılımdan memnun olduğunu aktaran Ceylan, "Bölgemizde birbirinden güzel vadiler var ve sezonun başlamasıyla buralara yerli ve yabancı turist ilgisi artacak. Geçen hafta güzel bir etkinlik yaparak vadilerimizin temizliğini tamamladık. Diğer bir çalışmayla da vadilerimizi güvenlik görevlileriyle daha emniyetli hale getirdik. Bölge turizminin gelişmesi adına bu tür etkinliklerin önemli olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.
Turizm twitter
BİZE ULAŞIN