Denizde beş yıldızlı otel keyfi

Yol yorgunluğu yaşamadan ve yabancı dilinizin yeterli olup olmadığını düşünüp günlerce panik olmadan keyifli bir seyahat etmek istiyorsanız bu sene bir gemi seyahatine katılıp hayatınızın tatilini yaşayın

Denizde beş yıldızlı otel keyfi
Uçakla bir noktaya gidip orada birkaç gün geçirmek ya da araba seyahatiyle günler sonra bir noktada geceleyip yeniden yollarda macera aramak... Son yıllarda bu iki seyahat türünden de popüler bir seçenek gittikçe aklımıza ve kalbimize yatmaya başladı. Son yıllarda birçok tatilsever cruise yani gemi yolculuğu tercih etmeye başladı. Katılanlara her gün yeni bir limanda, yepyeni bir şehirde uyanma imkanı sunan bu yolculuklar, içinde her türlü konfor ve eğlencenin olduğu, yüzen lüks bir otele benzeyen gemilerde gerçekleşiyor. Her geçen gün daha çok insanın bu tarz turları tercih etmesinin en büyük nedeni tabii ki rota üzerinde bulunan farklı koyların ve rotanızda bulunan liman şehirlerinin tadını da çıkarabiliyor oluşunuz. Bu beş maddeyi okuduğunuzda bu sene bir gemi seyahati yapmanız şart olacak:
Valiz açma kapama derdi gemi seyahatiyle ortadan kalkıyor. Her gittiğiniz nokta için yeniden bavul hazırlamanıza ve yeniden eşyalarınızı yerleştirmenize gerek yok. Gemide bavulunuzu bir kere açar, odanıza yerleştirir ve son güne kadar bir daha toplamazsınız. Ayrıca gemide bavullarınız sizi limanda çıkacağınız kapıda hazır olarak bekler. Bir gece önceden kapıya koyarsınız, gerisini gemi personeli organize edecektir.
Yol yorgunluğu tarih olacak... Gemi seyahatinin en önemli avantajı yol yorgunluğunun olmamasıdır. Gemi siz uyurken yolculuk edeceğinden, odanızda dinlenip, sabah keşfedilmemiş bir limanda güzel bir kahvaltıyla güne başlayabilirsiniz. Gün boyu gezip, eğlenip, yorulduktan sonra, odanıza çekildiğinizde gemi tekrar yol alır ve siz yine keşfedilmemiş bir limanda uyanırsınız.
Yeni bir ülke keşfetmek güzel olsa da her şehirde yeni yemeklere alışmak çoğu zaman kolay olmaz. Gemideyse her damak tadına uygun lezzetli yemekler yersiniz. A la carte veya zengin açık büfe seçenekleri ile günün bütün öğünlerinde lezzetli yemekler bulabilirsiniz. Birçok gemide 24 saat kabin servisi vardır.
Artık daha çok kişi yabancı lisan bilse de yine de yabancı bir ülkede yabancı lisan kullanmak hepimiz için o kadar da kolay değildir. Oysa gemi seyahatinde dil sorunu yaşamazsınız. Gemilerin bir çoğunda Türk personel bulunmaktadır. Resepsiyon, bar, restoranlar ve daha birçok bölümde çalışan Türk personeller size yardımcı olur ve böylelikle dil sorunu yaşamazsınız.
Gemide farklı aktivitelerin tadını çıkarma imkanımız vardır. Her tür aktivite ve eğlence programlarıyla tatilin keyfini çıkarırsınız: Gemi adeta yüzen bir otel olduğu için seyahatiniz boyunca yurtdışı ve yurtiçi tatil keyfini aynı anda yaşabilirsiniz. Havuzlar, güneşlenme alanları, jakuzi, sauna, Türk hamamı, deniz manzaralı spor salonları, koşu pisti, cafe, bar ve disco, sinema keyfi, animasyon gösterileri, bilgi yarışmaları, çocuklar için mini club ve oyun alanlarında aktiviteler...

GOLF OYNAYABİLİR, KAYA TIRMANIŞI YAPABİLİRSİNİZ

Peki gemi turlarında hayat nasıl geçiyor? Gemideki tüm aktiviteleri ve gemi dışındaki gezileri özetleyen günlük programlar, her akşam kabinlere dağıtılıyor. Gündüz havuzda güneşin tadını çıkarabilir ve sportif aktivitelerden (buz pateni, tırmanma duvarı, voleybol, basketbol ve golf sahaları, fitness, aerobik...) faydalanabilirsiniz. Güvertede yürüyüşe çıkmak, wellness center'larda bakım ve masaj yaptırmak ya da kütüphanede kitap okumak da mümkün. Ünlü şeflerin hazırladığı akşam yemeğinden sonra eğlence gece kulüpleri, casino ve partilerde devam ediyor. Kabare şovlar, dans yarışmaları, sinema gösterimleri ve konserler gerçekleştiriliyor.

BİZE ULAŞIN