Yunan adalarına mavi yolculuk

Yunan adalarına mavi yolculuk
Bütün kış özlemini çektiğiniz deniz ve güneşin tadını çıkarıp masmavi bir yolculukla Yunan adalarını keşfedebilirsiniz Tatilbudur.com Yunan adalarının çoğunu tek bir gemi seyahati ile görme fırsatı sunuyor. Santorini, Girit, Rodos, Simi, Sakız Adası, Mikonos ve Atina'da karşı yakanın güzelliklerini keşfederek, yazın keyfini çıkarabilirsiniz. Antik çağlardan kalan izleri ve muhteşem doğasıyla kendine hayran bıraktıran Yunan adaları arkeolojik sitleri ve uçsuz bucaksız plajları ile görenleri büyülüyor. Santorini Krateri'nin gün batımı manzarası, Girit'in meşhur lezzetleri, Mikonos'un gece hayatı ve daha birçok güzelliğiyle keşfedilmeyi bekleyen adalar topluluğunu gezme fırsatını kaçırmayın. Yel değirmenleri, daracık sokakları ve begonvillerle kaplı, beyaz badanalı mavi pencereli evleri ile hafızalara kazınan Yunan adalarında unutulmaz bir tatil yapabilirsiniz.

Yeni rotalar, yeni keşifler

Karavan Cruises Direktörü Özgü Alnıtemiz, bu yıl 30 bine yakın kişiyi Celestyal Cruises ile gezdirmeyi planladıklarını açıkladı Karavan Cruises, 2 bin kişilik Olympia, 1200 kişilik Crystal ve 836 kişilik Odyssey gemileriye 16 farklı program düzenliyor. 18 değişik limana uğrayıp 66 temalı tur gerçekleştiriyor. Karavan Cruises Direktörü Özgü Alnıtemiz, turlarıyla ilgili şunları anlattı: "Geçen sene başladığımız Idyllic programlarımızla turlarımıza farklı seyirler ekledik, daha ufak Yunan adalarını da programlarımız içine dahil ettik. Yunan adalarının yalnızca Santorini, Mikonos, Rodos'tan ibaret olmadığını bizler biliyoruz. Tabii ki onlar yıldız adalar ama bunların yanı sıra Milos, İos, Kos, Siroz, Samos gibi 150 ye yakın yaşamın olduğu adalar da var."

Cruise piyasası hareketlendi

Yunan adalarına tur düzenleyen Anı Tur'un gemi turları müdürü Osman Erler, Türkiyeli turistlerin cruise turlarına ilgisinin son dönemde arttığını söyledi Anı Tur, Royal Caribbean, MSC, Celestyal Cruises, Costa gibi gemi firmalarıyla işbirliğini artırarak devam ettiriyor. Şirketin gemi turları müdürü Osman Erler, turlarla ilgili şu bilgileri verdi: "Çok güzel bir ülkeye sahibiz ve kruvaziyer şirketleri bunun farkında. Türkiye açısından cruise piyasası henüz çok genç. 77 milyonluk ülkemizde rakamlara baktığımız zaman 3-5 milyon kişinin yurtdışına seyahate çıktığını görüyoruz. Bunun az olmasının sebebi Türkiye'de gemicilik diye bir kavramın henüz oturmamış olması. Bu piyasa son 10 senedir hareketlendi. Öncesinde cruise deyince kimse bir şey anlamıyordu ki. Kruvaziyer şirketlerinin açılması ve gemi şirketlerinin ülkemize gelmeye başlamasıyla piyasanın zemini yavaş yavaş oluştu." Erler, gemi turlarıyla Yunan adalarını vizesiz sunmanın güzel bir imkan olduğunu da dile getirdi.

BİZE ULAŞIN