İlk aşkım kamp ikincisi ise tekne

Yeni single'ı Miş Miş'in çıkışını tatil yaptığı İzmir Gümüldür'deki Hippocamp'te kutlayan Simge Sağın'la tatil alışkanlıklarını konuştuk. Sağın için tatilde eğlenmek ikinci planda kalıyor. O huzuru, denizi ve yeşili tercih ediyor

İlk aşkım kamp ikincisi ise tekne
- Sizin için tatilin anlamı nedir? Dinlenmek mi yoksa eğlenmek mi?
- Benim için tatil demek, kamp demek. Kafamı dinlemek, uyumak, kitap okumak, dinlenmek demek. Çocukluğumdan beri -yaklaşık 20 yıldan fazladır- yaz tatillerimi ailemle amcamın kampında karavanda tatil yaparak geçirdim. Herhalde bir çocuk ve bir yetişkin olarak yapılabilecek en şahane şey olsa gerek. Her yaz tatilim birbirinden güzeldi. Kocaman bir ormanın içinde, denizin yanında, sükunet ve huzur içinde geçti. Zaten hayat o kadar hızlı akıyor ki eğlenmek resmen ikinci planda kalıyor benim için.

- Nasıl tatil yapmaktan hoşlanırsınız?
- İlk önceliğim kamptır, İkinci aşkım ise tekne. Sanırım her yıl ikisini de yapmak istiyorum zamanım bana izin verdikçe. Tabii bunun yanı sıra yurtdışı tatillerine de bayılıyorum.

- Güzel bir tatilin olmazsa olmazları nelerdir?
- Benim için kalacağım yerin sakin ve sessiz olması ilk başta gelir. Güneşlendiğim yerde müzik sesi olsun istemem. İkincisi mutlaka bol ağaçlı olmalı. Sırf bu yüzden Göcek'e aşık oldum. Çünkü her yer çam ağaçlarıyla kaplı. Ve tabii ki denizi güzel olmalı.

- Yaz tatili mi kış tatili mi? Tercihiniz hangisi...
- Yaz tatilini tercih edenlerdenim ben de, ama tabii zaman zaman kışında gitmeyi sevdiğim şehirler, ülkeler var. Fakat yazın çıkılan tatillerin keyfi bir başka oluyor. Güneşin üstümde olmasını seviyorum bir ağustos doğumlu olarak.

- Favori tatil destinasyonlarınız hangileri?
Türkiye'de en sevdiğim yer Fethiye, Göcek ve İnbükü. Yurtdışında ise Finlandiya, Amsterdam ve Londra.

GİTARLI TATİL

- Tatiller size ilham veriyor mu? Örneğin şarkı sözü yazar mısınız? Yanınızda enstrümanınız olur mu?
- Tabii ki, vermez mi! Erkek arkadaşım Ozan'la (Bayraşa) tatile gitmek istememizin en büyük nedeni şehir kalabalığından kaçıp hem yeni yerler görmek-keşfetmek hem de yeni besteler yapmak. Her yurtiçi ve yurtdışı tatilimizde muhakkak gitarımız yanımızda olur ve çoğu zaman da elimiz dolu döneriz. Mesela geçen yaz İnbükü tatilimizde yapmış olduğumuz beste, eylülde müzikseverlerle buluşmaya hazır.

- Kimlerle tatile çıkmaktan zevk alırsınız? Aileniz, dostlarınız...
-Her zaman sevdiklerimle! Ailem, arkadaşlarım ve tabii ki Ozan'ımla. Çünkü tatilleri güzelleştiren şey yanınızdakilerdir.

- Tatile giderken bavulunuzda neler bulunur?
- Bisiklet kiralayan, yürümeyi seven biri olarak benim için en önemli şey günlük bir spor ayakkabıdır. Ve tabii kozmetiklerim olmazsa olmazlarımdır. Bir de renk renk bikinilerim. Genelde tatil anlayışım kamp ve benzeri olduğu için çok da fazla bir şeye ihtiyacım olmaz.

- Bugüne kadar geçirdiğiniz en güzel tatil hangisiydi?
Bugüne kadar geçirdiğim en güzel tatil geçen yazki İnbükü tatilimdi. Ozan ve ailesinin 25 yıldır kamp yaptıkları yerde bir hafta geçirdim. İnanılmaz bir koydu. Ve çadırda kaldım. Çok güzel besteler yaptık. Çok keyifli bir aile ve kamp ortamında hayatımın en güzel bir haftasını geçirdim. İnbükü unutulmazdır bu yüzden benim için.

- Yakın zamanda gitmeyi planladığınız bir tatil destinasyonu var mı?
Var tabii... İlk fırsatta İspanya'ya ve İtalya'ya gitmek istiyorum.
BİZE ULAŞIN