Ihlamur kokulu ada Lindau

Almanya'nın en güzel tatil bölgelerinden biri olan Lindau Adası; temiz havası, tarihi yapısı, manzarası ve sakin yaşantısı ile her yıl dünyanın dört bir yanından gelen turistlere ev sahipliği yapıyor

Ihlamur kokulu ada Lindau
Almanya'nın güneyinde Bavyera eyaletinde ve Konstanz Gölü'nün kıyısında bulunan Lindau Adası, yemyeşil doğası ve tablo gibi duran manzarası ile adeta kendine hayran bırakıyor. Lindau, Almanya'nın en çok turist çeken bölgeleri arasında yer alıyor. Ada'ya geldiğinizde sıcak bir ortamla karşılaşıyorsunuz. Her yer cıvıl cıvıl etraf turist kaynıyor . Ihlamurla ağaçlarıyla kaplı Lindau, adını linde bitkisinden alıyor. Bu doğa harikası adada, ıhlamur kokulu ağaçların arasında dolaşırken kendinizi cennete düşmüş gibi hissediyorsunuz. Adaya hem yaya olarak hem de araba ile geçmeniz mümkün. Şehir, bir köprü ile adaya bağlanıyor.

HEYKELLERE BAKIN
Maximillianstrasse adanın en hareketli caddesi. Restoranlar, cafeler, barlar, hediyelik eşya satan dükkanlar burada bulunuyor. Günün her saatinde kalabalık olan caddede turistler yürüyüşler yapıyor, bisiklete biniyor ve Lindau'nun temiz havası ve huzur veren ortamıyla tatilin tadını çıkarıyorlar. Her köşe başında duran canlı heykeller ise özellikle çocuklar tarafından yoğun ilgi görüyor. Lindau'da görülmesi gereken en önemli yerlerden biri de adanın simgesi olan altı metre boyundaki Bavyera Aslan Heykeli ve karşısında bulunan 33 metrelik deniz feneri. Gölün kenarında bulunan Mang Kulesi ise zarif görünümüyle adaya ayrı bir hava katıyor.

GOTİK TARZ HAKİM
1422 yılında gotik tarzda yapılmış olan eski belediye binası ise kentin en görkemli binaları arasında bulunuyor. Şimdi ise bu binada toplantı ve konferanslar düzenleniyor. Lindau'nun mutlaka ara sokaklarında dolaşıp her biri sanat eseri olan tarihi binaları arasında kaybolup, bu masal şehrin her yerini sonuna kadar gezmenizi tavsiye ederim. Konstans Gölü kıyısında bulunan bu şirin adada her yıl çeşitli organizasyonlar da düzenleniyor. Bunların en önemlileri arsında ise Lindau Nobel Ödüllü Bilim İnsanları toplantısı geliyor.

NASIL GİDİLİR?

Lindau'ya gitmeniz için buraya en yakın şehir olan Friedrichshafen'a ulaşmanız gerekiyor. Türk Hava Yolları'nın haftanın yedi günü düzenli olarak gerçekleşen uçuşları ile şehre rahatlıkla gidebilirsiniz. Friedrichshafen'dan ise feribotla adaya kısa sürede ulaşmanız mümkün.

NE ZAMAN GİDİLİR?
Lindau Adası; özellikle Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları arsında tercih ediliyor. Size bir tavsiyede bulunmak istiyorum; Lindau'ya bu aylarda gitmek istiyorsanız rezervasyonlarınızı birkaç ay önceden mutlaka yaptırmalısınız çünkü otel ve pansiyonlar, bu mevsimde yüzde 100 doluluk oranına ulaşıyor.

BİZE ULAŞIN