İzlanda'dan Brezilya'ya farklı yerler keşfetmenin hazzı

Oyuncu Yağmur Tanrısevsin, ilginç rotalar keşfetmeyi seviyor. Doğa ve kültürün ağırlıkta olduğu bir tatil anlayışı olduğunu söyleyen Tanrısevsin, fırsat buldukça uzaklara kaçıyor. Farklı rotalara gitmeyi seven oyuncu, klasikleşmiş turizm noktalarından ziyade bilinmeyen yerleri tercih ediyor

İzlanda'dan Brezilya'ya farklı yerler keşfetmenin hazzı
1 İzlanda/Skaftafell: İzlanda başlı başına bir macera. Skaftafell ise Ulusal Parkı'yla adından söz ettiren nadir yerlerden... Burada olmak yaşama küçük bir mola vermek gibi. Skaftafell Ulusal Parkı'nın girişinde bir kroki edinirseniz ve rotanızı gücünüze göre planlarsanız çok daha iyi olur. Parkın ardından aynı bölgedeki buzullar da ziyaret edilebilir.

2 Çin/Jiuzhaigou Ulusal Parkı: Nefesinizi kesecek bir manzara, izlemeye doyamayacağınız bir doğa için UNESCO korumasındaki bu ulusal park biçilmiş bir kaftan. Jiuzhaigou Ulusal Parkı karlarla kaplı dağları, ormanı kesen kanyonları, nehirleri ve gölleri ile geleni kendine hayran bırakıyor. Jiuzhaigou'nun kelime anlamı dokuz köyün vadisi... İşte bu dokuz vadi parka yayılmış vaziyette. Sincan sınırına çok yakın konumda bulunan park 700 kilometrekare alana yayılmış halde.

3 Şili Mermer Mağaraları: Şili'de bulunan Mermer Mağaralar, Patagonya'daki en etkileyici turistik merkezlerden biri. Dev bir kireçtaşı yarımadasına gömülmüş berrak suları sebebiyle oluşan mağaralar Mermer Katedrali olarak da biliniyor.

4 Hindistan/ Benteng Chittorgarh: Hindistan başlı başına bir merak konusu... Her yeri farklı bir macera vadediyor. Ama görülmeye değer yerlerinden biri de Benteng Chittorgarh. Prens Rajputs tarafından inşaa edilmiş ve zaptedilemeyen kaleler arasında yerini alan bu yeri ziyaret etmeden Hindistan'dan dönmeyin.

5 Brezilya/ Rio Karnavalı: Her yıl milyonlarca turisti çeken Rio Karnavalı, herkesin hayatında bir kez görmesi gereken organizasyonlardan...

BİZE ULAŞIN