Bu adada kelebekler dans ediyor

Bir yanda kelebekler, diğer yanda farklı türlerde rengarenk çiçekler. Almanya'nın güneyindeki Mainau adası muhteşem görüntüsü ile insanı büyülüyor

Bu adada kelebekler dans ediyor
Almanya'nın güneyindeki Konstanz gölünün üçüncü büyük adası olan Mainau, sayısız çiçek ve kelebek türleriyle tam bir doğa harikası. Mainau adasını gezdiğinizde kendinizi masal diyarında gibi hissediyorsunuz. Karşınıza hayatınızda hiç görmediğiniz çiçek türleri tüm güzellikleriyle çıkıyor. Adada dünyanın en yaşlı mamut ağaçları arasında fotoğraf çekme şansını da yakalıyorsunuz. Çiçeklerden yapılmış harika heykeller ise buraya ayrı bir güzellik katıyor. 45 hektar büyüklüğündeki Mainau adasında dünyanın her yerinden gelen çiçek ve ağaç türleri bulunuyor. Ayrıca 18. yüzyıldan bu yana yetiştirilen özel çiçek türlerini de burada görmeniz mümkün.

SAHİBİ İSVEÇLİ AİLE

Mainau'da bir de kelebek evi bulunuyor. Asya ve Amerika'dan getirilen çok sayıda kelebek kendileri için oluşturulan ortamda serbestçe uçuyorlar. Burada 80 çeşit kelebek familyasına ait 800 kelebek bulunuyor. Geziniz sırasında çok sayıda kelebeğin üzerinize konduğu oluyor. Mainau adasının mülkiyeti İsveçli aristokrat Bernadootte ailesine ait. Çiçek ve kelebek adası Mainau'dan Lennart Bernadotte Vakfı sorumlu. Adanın içinde büyük bir şato bulunuyor. İsveç kraliyet ailesine mensup aristokratlar, tatillerini burada geçiriyorlar. Adanın en güzel dönemi ilkbahar mevsimi. Özellikle mayıs ayı en tercih edilen zaman. Mart ve ekim ayları arasında ada 10.00 ile 19.00 saatleri arasında açık. Bahar ayında yaklaşık 15 bin lale açıyor. 500'ün üzerinde de farklı gül çeşidi bulunuyor. Adada çocuklar da unutulmamış. Onlar için de büyük bir oyun bahçesi hazırlanmış. Dinlenmeniz için ise çok sayıda kafe ve restoran bulunuyor. Dünyanın her yerinden turist akınına uğrayan Mainau adası herkesi kendine hayran bırakıyor.

NASIL GİDİLİR?
Mainau adasına gitmek için buraya en yakın şehir olan Friedrichhafen'e gitmeniz gerekiyor. Türk Hava Yolları'nın haftanın yedi günü düzenli olarak gerçekleşen uçuşları ile şehre rahatlıkla gidebilirsiniz. Friedrichhafen'dan ise 1,5 saat süren bir yolculukla adaya ulaşabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN