Sandalet devrimi

Sandalet devrimi

Atın artık spor ayakkabıları ve babetleri bir kenara. Ayaklarınızı rahat ettirmenin vakti geldi de geçiyor. Sandalet ve terlik alışverişi yapmanın tam zamanı ama tabii ki bunun için öncelikle bazı önemli noktalara bir göz atmakta fayda var

  • Turizm
  • Cumartesi 12.06.2016
Bir soğuk bir sıcak giden havalar yüzünden ne giyeceğimizi resmen şaşırdık. Yine de önümüzdeki günlerde babetleri ve spor ayakkabıları dolaba kaldırmamız gerekecek. Yani bizler için sandalet ve terlik zamanı gelmiş olacak... Her alışverişte olduğu gibi sandalet alışverişinde de trendler ne olursa olsun ömür boyu rahat edeceğiniz ve dolabınızda yer alacak bir parçaya sahip olmaya özen göstermelisiniz... Bunun için de ilk yapmanız gereken fiziğinize, ayaklarınıza göre alışveriş yapmak. Mağazaya girdiğiniz an satış görevlileri zaten sezonun öne çıkan ürünlerini teker teker önünüze serecektir. Önemli olan doğru parçayı seçebilmek. İşte size sandalet alışverişinizde yardımcı olacak küçük tüyolar:

BANTLARA DİKKAT EDİN
Suni derilerden uzak durmak ilk tavsiye olacak.
Doğrudan plajda ya da havuz kenarında giymeyecekseniz plastik bir ürün almanıza gerek yok.
Sandalet ya da terliğin tam olarak ayak tabanınıza uygun olmasına dikkat edin. Böylece saatlerce ayağınızda kalsa bile bir rahatsızlık yaşamazsınız.
Ayağınız kemikli ve yayvansa ince bantlı modeller size göre değil. Kesinlikle uzak durun. Onun yerine kalın bantlı ayağınızı kavrayıp biraz da kapatacak modelleri tercih edin. Aldığınız ürün deri olacağı için her halukarda ayağınız terlemeyecektir.
Bantlı ürünler konusunda da dikkatli olmalısınız. Eğer kalın bilekliyseniz ya da bacak boyunuz çok uzun değilse kalın bantlı ayakkabılar size göre değil. İnce bantlı alternatifleri hatta bantsız modelleri tercih etmenizde fayda var.

SİYAH KURTARICI OLUR
Dümdüz bir sandalet ya da terlik ayağınızı rahatsız edebilir. Bunun yerine topuk kısmına doğru hafifçe kalınlaşan modelleri tercih edebilirsiniz. Hatta ayak sağlığınızla ilgili tedirginlik yaşıyorsanız ergonomik ürünler satan markalardan alışverişinizi yapabilirsiniz.
Renklere gelince... Tabii ki siyah bir sandalet özellikle akşam saatlerinde sizi rahat ettirecektir. Küçük siyah bir çanta ya da clutch ile şık bir restorana bile rahatlıkla gidebilirsiniz.
Eğer genel tarzınız çok süslü ve feminen değilse taşlı modellerden uzak durmanızda fayda var.
Tek bir renk ürün satın alma şansınız varsa taba ya da bej renkleri tercih edebilirsiniz. Ömrünüz boyunca böyle bir sandaleti her zaman giyeceğiniz garanti.
İyi bir marka satın almak istiyorsanız ancak bir türlü renk konusunda karar alamıyorsanız birkaç renkli modelleri tercih edin. Bu sayede ayakkabınızı sık sık giyecek imkanınız da olacaktır.
Bu sezon metalik renkler çok göz önünde. Dore ya da lame bir model tercih ederseniz rahat rahat kullanabileceğinizden emin olabilirsiniz.
Pudra pembeleri ya da mavi renkleri de renk trendleri değişse de gelecek yıllar boyunca rahatlıkla farklı kıyafetlerle kombinleyebilirsiniz.
BİZE ULAŞIN