Şapkasız yazın tadı çıkmaz

Şapkasız yazın tadı çıkmaz

Yaz demek güneş demek. Güneşten korunmanın en keyifli yoluysa şık bir şapka takmak. Haydi sezon trendlerine bir göz atalım

Haziran ayıyla birlikte yaz sıcakları iyiden iyiye kendini hissettirmeye başladı. Deniz kenarını geçtim, şehirde bile bu sıcaklarda kendinizi güneşten korumanız gerektiğini unutmamanız lazım. Güneşten korunmak ilk önce iyi bir güneş kremi kullanmak ardından da doğru gözlük ve şapka takmakla olur. Şapkalarda son birkaç yıla damga vuran fedora modası bu yaz da sürüyor. Şık elbiselerle hatta iş kıyafetlerinizle bile son derece şık bir şekilde kombinleyebileceğiniz fedoralara yaz alışverişinizde yer vermeyi unutmayın. Sahil kenarındaysa geniş kenarlı, büyük ve hasır bir şapkanız olması gerekiyor. Aynı eski filmlerde gördüğünüz gibi olabildiğince iddialı, kurdela ya da bant detaylı bu şapkalarla plajların ve havuz başının en iddialısı olmanız garanti. Tabii ki senelerdir kullandığınız beyzbol şapkalarınız ya da sevimli kumaş şapkalarınızı uygun bikini ve kimono kombininizle birlikte kullanabilirsiniz. Son olarak bir de tüyo verelim. Ssaçınız sarı tonlarında olmadığı sürece siyah bir şapka tercih etmenize gerek yok. Doğal bej tonlarındaki şapkaları her zaman kullanabilirsiniz.

KENDALL GİBİ ŞEHİRDE KULLANIN
Şehirde doğru kıyafetle doğru şapkayı kullanmak moda konusunda ilerlemiş bir gustonuz olduğuna işaret eder. Bu sezon moda olan bol beyaz ya da çiçek desenli elbiselerle rahatlıkla istediğiniz fedorayı kullanabilirsiniz. Jean ve tişörtle yaptığınız kombini ise aynı Kendall Jenner gibi şık ve cool bir şapkayla tamamlayabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN