Başak Sayan’ın favori 5’i

Oyunculuğun ardından yazarlıkta da kendini ispat eden Başak Sayan, tatillerinde doğayla iç içe olabileceği rotaları tercih ediyor. Sayan, Maldivler’e yaptığı seyahat sırasında bol bol dinlenme fırsatı yakalamış.

Başak Sayan’ın favori 5’i
1
MALDİVLER:
Hint Okyanusu'nda bulunan Maldivler'de unutamadığım tatillerden birini yaşadım. Hayatımda geçirdiğim en dinlendirici tatildi. Turkuvaz rengi sularında rengarenk balıklarla yüzüp, hamakta kitap okumak çok güzeldi. Güneşin batışını izlemek ve başka hiçbir şey yapmamak kadar güzel az şey vardır hayatta.

2
BALİ:
Öyle muazzam bir doğası var ki insan Tanrı'yı burada iliklerine kadar hissediyor. Gece yarısı yıldızlar sanki başından aşağı dökülecekmiş gibi durur. Okyanus ve gökyüzü birbirine karışır ve insan ne kadar olağanüstü bir gezegende yaşadığının farkına varır bir kere daha.

3
VENEDİK:
Sular içindeki eski binaları, gondolları, tekneleri, olağanüstü heykelleri ve resimleriyle Venedik bir masal şehri. Suların üzerinde yol alırken etrafınıza baktığınızda şaşırmamanız imkansız. Her yeni manzara karşısında içinizden "Böyle bir şehir nasıl olabilir?" diye kendinize sormadan duramıyorsunuz.

4
FLORANSA:
Dibine kadar sanatı ve tarihi hissettiğiniz, dokusu geçen yıllar boyunca aynı kalmış olağanüstü bir şehir. Rönesansın burada doğmasına şaşmamak gerekir.

5
NEW YORK:
Hızlı, görkemli ve baş döndürücü. Caddelerin, binaların, parkların büyüklüğü karşında şaşkınlık hissediyor ve kendinizi minicik hissediyorsunuz. Sanat, eğlence, şehir hayati aynı anda hiç aralıksız 24 saat boyunca devam ediyor. Ne arasanız buluyorsunuz. Sadece ne istediğinizi belirleyin yeter.
BİZE ULAŞIN