Cruise turları için avantajlı dönem

Cruise turları için erken rezervasyon dönemi başladı. Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak seyahatinizi daha avantajlı hale getirebilirsiniz. Erken rezervasyon yaptırırken dikkat etmeniz gerekenler ise şöyle...

Cruise turları için avantajlı dönem
Gemiyle seyahat bambaşka bir tatil keyfi. Çoğu kişinin de hayali. Önceden rezervasyon yaparsanız uygun fiyata gemi seyahatı turları bulmak mümkün. Üstelik erken rezervasyon yaptırmak istiyorsanız şimdi tam zamanı. Bu noktada önemli olan ise tur şirketleriyle irtibata geçmeden önce bilmeniz gerekenler. İşte sizin için derlediğimiz yedi maddede dikkat etmeniz gereken noktalar...
1 Yerlerin kısıtlı olduğunu unutmayın: Erken rezervasyon dönemi sezona yönelik tur paketlerinin yüzde 50'sinden fazlasının kış dönemlerinde satılmasını sağlıyor. Gitmek istediğiniz gemi seyahatine karar verip, hemen tur paketinizi satın almakta fayda var. Her gemi için erken rezervasyona dahil kısıtlı bir kontenjan bulunuyor. Önce gelen fırsatı yakalar felsefesi hâkim.
2 Fiyatlar artmadan harekete geçin: Gemide erken rezervasyon dönemi fiyatlandırmaları genel olarak maliyet fiyatlarından başlayarak yapılıyor. Talep geldikçe uçaklarda olduğu gibi fiyat artışları yaşanıyor. Bu nedenle önce gelen en uygun fiyatı alıyor.
3 Ekstra indirimler veya ücretsiz servisler alabilirsiniz: Erken rezervasyon imkânları kapsamında hem kabin başı avantajlı indirimler kazanırsınız hem de zaman zaman şirketlerin yapmış oldukları bazı promosyonları yakalama şansına sahip olursunuz.
4 Birinci erken rezervasyon dönemini kaçırmayın: Bu ay başlayan gemide erken rezervasyon fırsatları konusunda henüz birinci dönemdeyiz. İndirimler şirketine göre değişmekle birlikte, birinci dönem kasım ayı ortalarına kadar devam edecek. Bu dönemde hem istediğiniz gemi seyahatine en uygun fiyata ve maliyetine gidebilir hem de istediğiniz kabinde yer bulabilirsiniz. Hiçbir fiyat artışı riski de yaşamazsınız.
5 Seyahat sigortanızı mutlaka yaptırın: Her ne kadar tur operatörleri zorunlu mesleki sorumluluk sigortası ile sizleri garanti altına alıyor olsalar da tam kapsamlı bir seyahat sigortasını ekstra ücret vererek acentenizden satın alabilirsiniz. 6-12 ay sonrası için satın aldığınız tur paketleri için yaşayacağınız bir sağlık sorunu veya aniden işinden ayrılma ya da vize reddi gibi nedenlerle ödediğiniz para yanmaz. Tur paketinizi satın alırken erken rezervasyon iptal koşullarını da detaylı bir şekilde okuyun.
6 Güvenebileceğiniz bir acente seçin: 6-12 ay öncesinden parasının tamamını ödeyeceğiniz bir seyahat satın alacaksınız. Bu nedenle güvenebileceğiniz bir tur şirketi seçmeniz önemli. İlla büyük bir tur operatöründen almanıza gerek yok. Bu acente sahibi bir arkadaşınız veya semtinizde güvendiğiniz küçük bir acente de olabilir. Uyarıda bulunduğumuz konu şu: İnternette araştırma yaparken aynı gemi seyahati için birçok şirket 800 euro talep ediyor. İnternette 500 euro'ya bulursanız hemen üzerine atlayıp almamak gerek. Zira gemi şirketleri rekabeti korumak için satış fiyatlarını genel olarak aynı tutmak düşüncesinde. Tur operatörünün yapacağı uçak anlaşmasına göre fiyatlar yüzde 5-yüzde 10 arasında oynayabiliyor.
7 Hakkınızı arayın, kazanın: Tüketici kanunlarına göre en erken alan, en uygun fiyata alan ve en çok kazanan olmak zorundadır. Örneğin birinci dönem erken rezervasyonda satın aldığınız tur paketi 600 euro ise ikinci dönem ve sonrasında bu fiyattan ucuza diğer misafirler satın alma yapamaz. Eğer şirket satış olmamasından veya çeşitli sebeplerle fiyatı 500 Euro'ya düşürürse ve son dakika indirimi yaptıysa mutlaka hakkınızı arayın! Hatta telafi olarak size bir ekstra tur bile verebilirler. Tabii bizim kastettiğimiz genel bir indirim kampanyası. Zira acente sahibi isterse tanıdığı bir kişiye kendi tasarrufunda yarı fiyat da verebilir, turu hediye de edebilir.
BİZE ULAŞIN