Dünyanın en modern beş oteli

Bir sonraki otel konaklamanızı zamanda yolculuğa dönüşmesini ister misiniz? Cevabınız “Evet!” ise işte dünyanın en modern beş oteli. Robotların hizmet ettiği de var, konteyner şeklinde olan da...

Dünyanın en modern beş oteli
Robotlarla tanışın, roketle yolculuğa çıkın, yüz tanıma sistemiyle kapınızı açın, hayal gücünüze fazla mesai yaptırın! Sadece bir otele check-in yapmakla yetinmeyip başka bir çağa da check-in yapmak isterseniz, seyahat sitesi momondo'nun hazırladığı listeye göz atmanızda fayda var. İşte dünyanın en modern beş oteli...

ABD
VALİZLERİNİZİ ROBOTA TESLİM EDİN
New York'taki YOTEL'in eşiğinden adımınızı attığınızda, tasarımıyla lüks uçakları andıran fütüristlik bir evrene girdiğinizi hissedeceksiniz. 24 saat hizmet veren self-servis check-in masalarında işini tamamladıktan sonra, valizini otelin robotu Yobot'a teslim edebilirsiniz. Odaların da teknolojik açıdan lobiden aşağı kalır yanı yok tabii. Mesela mekanik yatağınız, penceren dışarıyı izlemeniz için ideal pozisyonu bulmanıza yardımcı oluyor. iPod/MP3 bağlantı ünitelerinin de aralarında bulunduğu diğer teknolojik özellikleri ise saymaya bile gerek yok.

JAPONYA
ANAHTAR YERİNE YÜZ TANIMA
Nagasaki'deki Hen-na Hotel, gelecekten gelmişe benziyor. Henn, Japonca'da 'değişim' anlamına geliyor. Heck-in masasındaki çok dil bilen robot dinozorlar sizi şaşırttıysa, odanıza anahtarsız girmenizi sağlayan yüz tanıma sistemiyle tanışana kadar bekleyin. Otel, duyarlı ve konforlu bir ortam yaratabilmek için güneş panelleri kullanıyor. Ayrıca içinde bulunduğu Huis Ten Bosch tema parkını ziyaret etme imkânı sunuyor.

İSPANYA
HAYAL GÜCÜNÜZLE FAZLA MESAİ YAPIN
İspanya'nın başkenti Madrid'deki Silken Puerta America Hotel'deki Space Club odaları, Pritzker ödüllü ünlü mimar Zaha Hadid'in imzasını taşıyor. Saf beyaz ve petrol siyahı olmak üzere iki seçeneğe sahip olan odaya girer girmez, kendinizi yatağa bırakıp pürüzsüz tavanı izlemeye dalın. Hayal gücünüzün daha fazla mesai yapmasını istiyorsanız, tetris oyununu andıran mobilyalı ultra modern odada kalın.

SİNGAPUR
KOZMİK BİR KâŞİF GİBİ HİSSEDECEKSİNİZ
Singapur'un Little India semtindeki Wonderlust'a adım attığında, adeta dünyaların çarpışmasına şahit olacaksınız. Otelin 'Pantone' ve 'Whimsical' gibi isimlere sahip odalarında, kendinizi bir renk fırtınasının içinde bulacaksınız. 'Space' odasındaki dev roketteyse kendinizi kozmik bir kâşif gibi hissedeceksiniz. Odaların merkezine yerleştirilmiş buzlu camla çevrili dev duş ve banyoları unutmayalım. Lobi uyrıca sınırsız internet bağlantısına sahip.

MALEZYA
DÜNYANIN EN KONFORLU KONTEYNERİ
Malezya'daki Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı içerisinde yer alan Capsule by Container Hotel, en uç noktada konfor sağlayan konteynerlardan oluşuyor. Otelin lounge bölümü, kütüphanesi ve kapsül alanları havaalanı yakınında rahatça dinlenebilmeniz için özel olarak kurgulanmış. Otel, minimal alanda kaliteli yaşam sürme anlamına gelen 'kyosho jutaku' konseptiyle tasarlanmış. Ayrıca 120 konteynere ek olarak havlular ve terliklere ek olarak ayakkabılarınızı koymak için bir bölme de kiralayabiliyorsunuz.
BİZE ULAŞIN