Kim demiş yaz bitti diye!

Hadi bir değişiklik yapın ve bu mevsimde yaz keyfinin peşine düşün. Güneş ve denizin tadını çıkarmak, uzak kültürleri keşfetmek için birbirinden eşsiz ada ülkeleri sizi bekliyor. Güneşin yıl boyunca kendisini esirgemediği, tropikal iklimli bu rotalar için en uygun aylardayız. İster okyanus üzerinde uyanın ister dalış yapın, golf oynayın... İkna olduysanız bu destinasyonlara bir göz atın

Kim demiş yaz bitti diye!
OKYANUSUN SONSUZLUĞUNA GÖZÜNÜZÜ AÇIN
MALDİVLER: Tropikal duraklar listesinin vazgeçilmezlerinden. Özellikle yeni evlilerin balayı tercihi olsa da çocuklu aileler için de ayrıcalıklı. Tur şirketlerinin çocuklara özel paketleri de mevcut. Büyüleyici bir destinasyon olan Maldivler, Hint Okyanusu'nda bir adalar topluluğu. İncecik, beyaz kumlu kilometrelerce uzanan plajları ve okyanus üzerindeki konaklama tesisleriyle öne çıkıyor. Burada okyanusun sonsuzluğuna karşı uyanmak hayal olmakta çıkıyor. Hava sıcaklığının ortalaması 25 derece. Adaların tek geçim kaynağı turizm olunca, ada halkı da turistleri mutlu etmek için adeta seferber oluyor. İstanbul'dan uçakla yaklaşık sekiz saatlik yolcuğun ardından bu güzelliğin içindesiniz.

VOLKANİK DAĞDAN BÜYÜLEYİCİ ATMOSFERE
MAURITIUS ADASI: Afrika'nın güzel bir ada ülkesi. Volkanik faaliyetler sonucunda oluşmuş ve keşfedilmeyi bekliyor. Dağ, orman ve okyanus... Bozulmamış doğal ortamına hayran kalacaksınız. Hint Okyanusu'nun güneybatısında kalan bu ülkenin bir ucundan diğer ucuna iki saatte gidebiliyorsunuz. Yani, tüm adayı keşfetmeniz için bolca vakte sahipsiniz. Ada etkinlik bakımından da oldukça zengin; golf, dalış ayrı bir keyif. Adanın renkli toprakları kartpostal gibi, denizaltı şelalesi ise nadir doğa olaylarından. Bu ada için de vize almanıza gerek yok.

DENİZ, KÜLTÜR, EĞLENCE
BALİ: Endonezya'ya bağlı bir ada. Oldukça popüler. Bali de, turkuvaz renkli denizi, beyaz kumlarıyla çiftlerin listesinde. Tropikal iklime sahip Bali, doğasıyla da sizi etkiliyor. Sadece deniz ve plajları mı? Tapınakları daha ilk anda kendisini hissettiriyor. Büyüklü küçüklü birçok tapınağa ev sahibi yapan Bali'nin masajlarını hatırlatmaya zaten gerek yok. Bu adaya kadar gitmişken, ünlü Bali masajını yerinde yaptırmak güzel bir deneyim olacaktır. Bali masajının keyfini çıkarırken, fil safarisi ve sörfü de ihmal etmeyin. Unutulmaz bir tatile burada imzanızı atabilirsiniz. Vizesiz gidebilirsiniz.

JURASSİC PARK FİLMİNİN ESİN KAYNAĞI
DOMİNİK CUMHURİYETİ: Karayipler'de bir ülke. Doğal güzellikleri eşsiz. Özellikle Avrupalı ve Amerikalı turistlerin ilgi gösterdiği bu ada Karayiplerin önemli turizm bölgesi kabul edildiği için çok sayıda lüks otele sahip. Konforlu konaklamanın yanı sıra, av tutkunları ve dalış meraklılarına zengin seçenekler sunan ada, doğal park, şelale, gölleriyle de oldukça zengin bir destinasyon. Kuş türü meraklıları için önemli bir durak. Zengin kuş türüne ev sahipliği yaptığı için dünyanın en önemli kuş gözlemlerinin de yapıldığı Dominik, Jurassic Park filminin de esin kaynağı.

RİHANNA'NIN MEMLEKETİ SİZİ ÇAĞIRIYOR
BARBADOS: Güney Amerika'nın hemen üzerinde, bağımsız bir ada. Hava sıcaklığı yıl boyunca 20 ile 30 derece arasında. Dört mevsim ılıman ve tropikal bir iklime sahip olduğu için plajları her mevsim açık. Dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna'nın da memleketi. Bu ülke, ünlü isimler ve dünya jet sosyetesinin de ilgi odağı. Barbados, çarpıcı mekanlara da ev sahipliği yapıyor. Ayrıca berrak sulara, sörfe uygun dalgalı denize ve muhteşem manzaralara sahip adanın doğu sahillerini mutlaka görmelisiniz.

EGZOTİK VE BÜYÜLEYİCİ
TAYLAND: Özellikle Phuket ve Pattaya adaları, dünyanın ilgi odağı. Vize gerekmeyen ülkede yıl boyunca sıcaklık ortalaması 30 ila 35 derece arasında. Yani 12 ay tatil adası. Ülkenin en büyük adası olan Phuket, eğlence, deniz ve güneşin keyfini büyük bir zenginlikle sunuyor. Görkemli tapınakları, müzeleri ve golf sahaları tatilinize renk ve keyif katıyor. Phuket'te, gündüz güneş ve denizin keyfini yaşarken gece eğlence hayatıyla tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Eşsiz güzellikteki Pattaya'daki Mercan Adası kesinlikle görülmeye değer. Bu ada birçok film sahnesine ev sahipliği yapmış.

KEŞFEDİLMEYİ BEKLİYOR
KÜBA: Egzotikliğini, doğallığını bugüne kadar koruyabilmiş. Film karelerini aratmayan dokusunu görmek isteyenler her yıl adaya akın ediyor. Küba'nın her mevsimi güzel. Havana'sı ayrı bir güzel Cayo Coco'su ayrı... Havana'nın dışında dünyanın en muhteşem sahiline sahip Cayo Coco'nun keyfi çıkarılmalı. Ama dalışı da ihmal etmeyin.

RÜYAYA UYANMAK İÇİN
SEYŞELLER: Bozulmamış bir doğada, palmiye ağaçlarının altında bir tatil yapmaksa tercihiniz Seyşeller tam size göre. Adadaki bitki ve hayvan türleri UNESCO tarafından koruma altında. Turizmin göz bebeği bu harika köşe, 115 adadan oluşuyor. Hint Okyanusu'nun incisi, balayı çiftlerinin, romantik tatil isteyenlerin tercihi olsa da köpek balıklarıyla dalma macerasını yaşamak isteyenlerin de ilgi odağı, vazgeçilmezi. En büyüğü Mahe Adası olan Seyşeller'de zengin su sporları, golf öne çıkıyor. Bu büyüleyici adaya giriş için vize almanıza gerek yok.
BİZE ULAŞIN