Adını bölgenin köklü tarihinden alıyor

Akrones Thermal & Spa Convention Sport Hotel Genel Müdürü Hamit Topaloğlu, Afyonkarahisar’daki otelle ilgili sorularımızı yanıtladı

Adını bölgenin köklü tarihinden alıyor
- Akrones Thermal Spa Convention Sport Hotel'in bulunduğu bölge neden önemli?
- Akrones Hotel, adını Afyonkarahisar'ın köklü tarihinden almaktadır. Şehir, Frigyalıların doğayla birlikte kayalara dantel gibi işlediği, görenleri büyüleyen binlerce yıllık tarihe sahip olan Frigya Vadisi içindeki Kybele ve koruyucusu Anadolu Aslanı'nın izlerini taşımaktadır. Şehir adını, ilk önce Hitit Kralı'nın şehrin en yüksek tepesine askerleri için sığınak yaptırmasıyla Yüksek Tepeli Şehir anlamına gelen Hapanova'dan alır. Friglerin gelişiyle Hapanova eteklerinde yeni bir köy kurulur, adı Akronio olur Romalılarla birlikte Akronium, Akroenos zamanla söylenişte değişikliğe uğrar Akrones olarak kalır. Tarihin bütün izlerini otelimiz içerisinde misafirlerimizin görmesi mümkün.

- Otelin Afyon'daki diğer termal tesislerden farkı nedir?
- Felsefemiz, konuklarımızın, ziyaret ettiği bölgenin ruhunu hissetmesini sağlamak. Hangi ülkeden, hangi şehirden gelirseniz gelin Akrones Hotel'i ziyaret ettiğinizde aklınızda kalacak olan en önemli şey, güler yüz, sıcak bir karşılama ve uğurlama ve bir de olmazsa olmazımız olan termal suyun rahatlatıcı etkisi olacaktır. 16 bin metrekarelik SPA ile Türkiye'nin en büyük SPA alanına sahip olmakla birlikte bu alanda, Bali'den gelen terapistlerimiz, kişiye özel hizmetler veriyor. Güzellik, Fıtness, Wellness, Aqua Munda Spa, Thermal Spa ve Tuz Terapisi hizmetlerimizi misafirlerimize sunuyoruz. Aynı şekilde, Türk hamamları sayesinde geleneksel terapi yöntemi ile, misafirlerimize modern yaşamın stres ve iş yorgunluğunu üstlerinden atarak dinlenmelerini sağlamak için gerekli hamamlar ve aile hamamları tesisimiz içerisinde yer alıyor. Misafirlerimizin, iş toplantısı, konferans, seminer ve workshop organizasyonlarını yapabileceği sport hotelimiz, tüm ihtiyaçlara yanıt verebilecek donanıma sahip.
BİZE ULAŞIN