Bu fuarda turizm konuşulacak

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT 2017 bugün başlıyor. Dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan EMITT’e 80 ülkeden 5 bine yakın firma ve marka katılıyor

Bu fuarda turizm konuşulacak
EMITT, bu yıl 21'inci kez düzenleniyor. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde bugün başlayan fuar, 29 Ocak Pazar gününe kadar devam edecek. ITE Turkey bünyesinde yer alan EUF-E Uluslararası Fuarcılık tarafından organize edilen fuar toplam 70 bin metrekarelik alanda 12 salonda gerçekleşecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları'nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB'in desteğiyle ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği'nin (TYD) iş ortaklığında düzenlenecek fuarı 60 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan EMITT'e 80 ülkeden 5 bine yakın firma ve marka katılıyor. Uluslararası alanda, yeni satın alma, iş geliştirme, yeni iş ve işbirliği fırsatları sunacak olan EMITT'te katılımcılar, fuar kapsamında yapacakları anlaşmalarla, iş hacimlerini artırma olanağı bulacak. Fuarda ülke pavilyonları, Türkiye'nin tatil destinasyonları, yaz turizmi, kış turizmi ve outdoor turizmi destinasyonları, oteller ve turizm merkezleri, tur operatörleri, acenteler de katılımcı olarak yer alıyor.

DAVETİYE ÜCRETSİZ
EMITT ziyaretçileri ise fuarda seçtikleri tatil destinasyonlarını inceleyebilecek ve bütçelerine uygun olan tatil seçeneklerine karar verebilecek. EMITT'te tatil rotaları cazip fiyatlar ve erken rezervasyon kampanyaları ile seyahatseverlere sunulacak. EMITT süresince Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından çeşitli sahne gösterileri ve stant etkinlikleri de gerçekleştirilecek. Fuar, ilk iki gün turizm profesyonellerini, üçüncü ve dördüncü gün ise tatilcileri ağırlayacak. Fuara katılmak isteyen ziyaretçiler www.fuardavetiyesi.com adresinden ücretsiz online davetiye alabilecek.

Dikkat çekici paneller
Fuarda çeşitli paneller de düzenlenecek. Turizmde Yeni Hedefler ve Stratejiler paneli bugün saat 14.30'da gerçekleşecek. TÜRSAB Yurtdışı Temsilcisi Hüseyin Baraner'in moderatörlüğünde düzenlenecek panelde; Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) Genel Sekreteri Taleb Rifai, HOTREC Başkanı Susanne Kraus Winkler ve DRV Başkanı Norbert Fiebig konuşmacı olarak yer alacak. Kent, Kültür ve Yaşam: Mardin konulu panel ise yine bugün saat 14.30'da gerçekleşecek. Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) ev sahipliğinde düzenlenen panelde konuşmacı olarak Mardin Valisi Mustafa Yaman, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Ahmet Ağırakça, MARSEV Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Nehrozoğlu ve DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ bulunacak. Fuarın ikinci gününde ise Özgünlükleriyle Markalaşan Şehirler paneli düzenlenecek. Saat 14.30'da Atılım Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. İbrahim Birkan'nın moderatörlüğünde gerçekleşecek. Panelin konuşmacıları arasında Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan ve Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer bulunuyor.

Kış turizmi de var outdoor da
Kış aylarının gözdesi kayak tatili her geçen yıl daha fazla ilgi görüyor. EMITT Turizm Fuarı da kış turizmi için yüzlerce seçenek sunan çok sayıda kuruluşu tatilseverler için bir araya getiriyor. Türkiye'de Kartepe, Uludağ, Palandöken, Sarıkamış'ta yapılabilecek tatillerin tüm farklı opsiyonlarını inceleyebilmek mümkün. Yurtdışında ise Gürcistan, Bosna Hersek, Ukrayna, Makedonya, Rusya, Bulgaristan, Avusturya ve İsviçre'den yüzlerce farklı otel ve destinasyon yine EMITT'de buluşuyor. Üstelik de her bütçeye uygun seçenek bulabilmek mümkün. Macera tutkunlarının yakından takip ettiği, dalgıçlıktan dağ bisikleti turlarına kadar en cazip outdoor sporları da EMITT'te bir araya geliyor. Ülkemizde outdoor sporları için son derece elverişli parkurlar ve doğa şartları bulunuyor. Bunun yanı sıra farklı ülkelerde de ilgi çekici, macera dolu anlar yaşanabilecek destinasyonlar bulunuyor. EMITT bu kapsamda heyecan tutkunlarına tüm outdoor turizmi seçeneklerini aynı çatı altında inceleme fırsatı sunuyor.

Sektörün rotası çizilecek
ITE Turkey Turizm & Seyahat & Moda Grup Direktörü Hacer Aydın bu yılki fuarı değerlendirdi: "Japonya, Kırgızistan, Nepal, Kosova ve Mauritius'un ilk kez katılacağı EMITT katılımcılarıyla, ziyaretçi sayısıyla ve turizm sektörüne kazandırdığı ticari hacim ile gücünü ortaya koyacak. Turizm sektörüne her yıl katkı sağlayan Yurtdışı Alım Heyetleri Programı'na bu yıl 55 ülkeden 200'ü aşkın satın almacıyı bir araya getireceğiz. Bu program kapsamında yapılan görüşmeler, turizm sektörünün 2017 yılındaki rotasını çizmiş olacak. EMITT'te bu sene sektörün gelişmesine paralel olarak organize ettiğimiz, Kış Turizmi Özel Bölümü, Outdoor Turizmi Özel Bölümü ve Hotel Destek Ekipmanları Özel Bölümü ile ziyaretçilere farklı seçenekler sunacağız."
BİZE ULAŞIN