Pahalı, lüks ve görkemli

İsviçre’nin en büyük şehirlerinden Zürih, turistler için en pahalı şehir seçildi. Bu görkemli şehirde kısa bir tura ne dersiniz?

Pahalı, lüks ve görkemli
Geçen günlerde uluslararası taşıma şirketi Hoppa tarafından açıklanan raporun sonuçlarına göre İsviçre'nin en büyük kenti olan Zürih turistler için dünyanın en pahalı şehri. Zürih Gölü'nün kuzey kıyısında kurulmuş olan, Alp Dağları'na 30 kilometre mesafedeki ağaçlarla çevrili bu şehir, İsviçre'nin ekonomi ve kültür başkenti. Sanat akımı dadaizmin doğduğu, FIFA merkezine ev sahipliği yapan şehir lüksü seven ve deneyimlemek isteyen herkesin muhakkak görmesi gereken bir yer.

ŞÖHRETLER VE ZENGİNLER İÇİN
"Bu şehrin elitleri nereye gider?" diyorsanız yanıt Kronenhalle. Zarif sanat eserleriyle dekore edilmiş olan restoran, politikacı, sanatçı ve aristokratlara hizmet ediyor. Tabii bu restorana elinizi kolunuzu sallayarak girmeniz mümkün değil. Kıyafetinize özellikle dikkat etmelisiniz. Yoksa kim olduğunuzun önemi yok kapıdan dönmeniz kesin.

EN GÜZEL TATLILAR BURADA
1836 yılında kurulmuş olan Sprüngli Confiserie'ye uğramak bir Zürih gezisinin olmazsa olmazları arasında. El yapımı, birbirinden lezzetli tatlı, şekerleme ve çikolatalar arasında seçim yapmak çok zor.

THE DOLLER GRAND HOTEL
Masallardan çıkmış izlenimi veren bir otelde konaklamak istiyorsanız kesinlikle rezervasyonunuzu The Dolder Grand Hotel'e yaptırmanızı tavsiye edebilirim. Zürih Gölü ve Alpler manzaralı bu otel, Andy Warhol, Niki de Saint Phalle ve Salvador Dali gibi sayısız sanatçının eserlerine de ev sahipliği yapıyor. Otelin restoranının Michelin yıldızlı olduğunu söylememize gerek yoktur herhalde. Bu otelde kalmıyorsanız bile ödüllü SPA'sını ziyaret etmenizi tavsiye ederim.
BİZE ULAŞIN