Lüksün rotası Japonya

Lüks seyahat meraklılarının bu yılki rotası Japonya. Farklı bir yaşantıyı deneyimlemek, yaşadığı yerden çok uzaklaşmak isteyenler bu ülkeyi tercih ediyor

Lüksün rotası Japonya
Dünyanın önde gelen seyahat şirketlerinden Quintessentially Travel, lüks meraklısı seyahatseverlerin 2017'deki tercihlerini açıkladı. 60 ülkede ofisi bulunan şirketin üst düzey yetkilisi Jenny Graham, "Lüks markette özellikle seyahat kısmında bir büyüme yaşanıyor. İnsanlar aileleriyle yeni şeyler öğrenebilecekleri, hayata bambaşka bir açıdan bakan yerleri terch ediyor" diye konuşuyor. Şirketin yaptığı araştırmanın sonuçlarına göre lüks seyahatseverlerin bu yılki ilk rotası Japonya... Japonya'nın ardından Küba, Antarktika ve İtalya'nın Venedik şehri...

VENEDİK'E UĞRAMAK LAZIM
Araştırmanın sonuçlarına göre Avrupa'da en çok ilgi gören rota Venedik. Bu İtalyan şehrinin sevilmesinin ilk nedeni sular altında kalma riski taşıması. Yani şehri bu haliyle görebilmek önemli bir deneyim. Ayrıca şehrin kendi içine dönük yaşaması da tercih edilmesinin nedenleri arasında.

İKİ HAFTALIK TATİLLER
Lüks seyahat sevenler arasında diğer bir yükselen trend de iki haftayı aşkın tatillere çıkmak. Graham, "Zenginlerin zaman kısıtlaması yok. Üçdört günlük rotaları tercih etmiyorlar" diyor.

GECE HAYATI ARTIK POPÜLER DEĞİL
Lüks seyahat meraklıları için gece hayatı hiçbir öneme sahip değil. Graham, "Artık insanlar gece eğlencesi için bir yere gitmeyi tercih etmiyor. Sağlıklı beslenebilecekleri, doğanın tadına varabilecekleri bir noktayı tercih ediyorlar. Spa hizmeti de insanların seyahat noktalarını belirlemelerinde öncelikli neden" diye anlatıyor.
BİZE ULAŞIN