Hedef 600 bin kişi

Erken rezervasyonla bu yıl 600 bin kişiyi tatile götürmek istediklerini belirten Jolly Tur Genel Müdürü Figen Erkan, kampanya ile yurtiçi ve yurtdışında tatil imkânı sunduklarını söyledi

Hedef 600 bin kişi
Bu yıl 1 milyon kişiyi tatile götürmeyi planlayan Jolly Tur, erken rezervasyonda da hedef büyüttü. Jolly Tur Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Figen Erkan, erken rezervasyonla 600 bin kişiyi tatile götürmeyi hedeflediklerini söyledi. Erkan, "Yılın ilk dört aylık dilimi itibarıyle aldığımız rezervasyonlar, her iki açıdan da hedefimize ulaşacağımızı ortaya koyuyor" dedi. Jolly Tur'un erken rezervasyonda ciddi adımlar attığının altını çizen Erkan, "Mesela, erken rezervasyonda başlangıç indirim oranımızı yüzde 50 olarak belirledik. Bu, misafirlerimize ikinci bir tatil planlamasını yaptıracak kadar yüksek bir oran. Şu anda ise yine yüksek oranlı erken rezervasyon indirimleriyle yola devam ediyoruz. Kültür turlarında yüzde 30, Kıbrıs'ta yüzde 35, yurtiçi otellerde yüzde 40, cruise turlarında yüzde 20 erken rezervasyon indirimleri sunuyoruz. Bu oranlar 1 Mayıs'ta sona erecek" diye konuştu.

ULAŞIMDA ÖZEL KAMPANYA
Kampanyalarının bununla sınırlı olmadığını vurgulayan Erkan, ayrıca Bonus Card'lılara özel ekstra yüzde 5 indirim ve 9 taksit avantajı sunduklarını kaydetti. Ulaşımda da kampanya imkânı olduğunu anlatan Erkan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Onur Air ile birlikte gerçekleştirdiğimiz kampanya ile misafirlerimiz, gidiş+dönüş 99 TL'den başlayan fiyatlarla Türkiye'deki tatil cennetlerine ulaşabiliyorlar. Bu yöndeki bir diğer kampanyayı da Pegasus Havayolları ile birlikte yapıyoruz. Otobüs seyahatini tercih eden misafirlerimizi de düşünerek, Türkiye'nin cennet coğrafyalarına kendimize ait konforlu otobüslerle 75 TL'den başlayan kampanyalarla ulaştırabiliyoruz. Türk Telekom ile birlikte yürüttüğümüz diğer bir kampanya seyesinde Türk Telekom kullanıcılarına özel yüzde 55'e kadar ulaşan indirimler gerçekleştiriyoruz."

YÜZDE 40 BÜYÜME
Erken rezervasyon kampanyalarının tüketici nezdinde ilgi çektiğini belirten Erkan, "Satışlarımız bir önceki yıla oranla yüzde 40 arttı" dedi. Erken rezervasyonun, artık yurtiçi ile sınırlı olmadığını ve sadece yaz dönemini kapsamadığını belirten Erkan, "Rezervasyon kayıtlarımız, kasım ayında başladığımız ve yaz sezonunu kapsayan erken rezervasyon döneminde yurtiçinde Bodrum, Çeşme, Fethiye, Side, Kemer, Belek ve Kıbrıs otellerinin büyük bir ilgiyle karşılandığını ortaya koyuyor. Kültür turlarımızda erken rezervasyon döneminde ön plana çıkan bölgeler Karadeniz, Ege-Akdeniz ve GAP oldu. Kış sezonu için ise yurtiçi kayak ve termal otelleri için ağustos sonu gibi başlatıyoruz" diye konuştu.

KIŞ SEZONU İÇİN DE HAZIRLIKLIYIZ
Tatilcilerin yurtdışı talepleriyle ilgili de bilgi veren Erkan, bu yıl daha çok İtalya, Balkanlar, Orta Avrupa, İspanya ve Küba turlarının tercih edildiğini söyledi. Erkan, "Bu arada yurtdışı turlarda kış sezonu erken rezervasyon kampanyalarını da yine ağustos sonu gibi başlattığımızı ve aralık ayına kadar devam eden bu süreçte büyük bir ilgi gördüğümüzün altını çizmek gerekiyor" dedi.
BİZE ULAŞIN