Sizin tatiliniz hangisi?

Kimi alıp başını gitmek ister kimi de son dakikada bilet alıp yola koyulur... Şimdi sıra sizde. Listeye bakın, size uygun seyahati seçin

Sizin tatiliniz hangisi?
Seyahat etme, yeni yerler, kültürler, insanlar keşfetme dürtüsü insanlığın tarihi boyunca karşı koyamadığı, adeta vazgeçemediği bir tutku. Hal böyle olunca birbirinden farklı seyahat alternatifleri ile karşılaşmak da kaçınılmaz.

Tek başına seyahat
Seyahatlerin belki de en özgür, en keyifli olanı bu olsa gerek. Artık programınızı yanınızdakilere göre değiştirmek zorunda değilsiniz. İstediğiniz yerde yiyip içip istediğiniz yerde dinlenebilirsiniz.

Köklere yolculuk
Ailenizin kökenlerine inmeye hazır mısınız? Büyük büyük dedeleriniz nereden gelmiş, nerelere gitmişler? Araştırmanızı yapın ve yollara düşün. Yol sizi Girit'e de götürebilir, İran'a da.

Son dakika uçuşu
Havalimanına gidiyorsunuz ve son anda kafanıza neresi eserse oraya bir uçak bileti alıp ufak bir sırt çantasıyla bilinmeyen diyarlara doğru ansızın gelişen yolculuklara koyuluyorsunuz.

Uzun mesafe yürüyüş
Öncelikle kendinize ideal bir yürüyüş parkuru seçiyorsunuz. Eh, Türkiye gibi kartpostal güzellikte birçok bölge barındıran bir ülkede parkur bulmak hiç de zor değil. Daha sonra olabildiğine az, yalnızca gerekli teçhizatla kendinizi doğanın saf kollarına bırakıveriyorsunuz.

Dijital detoks zamanı
Dijital detoks ile hayatınızdaki tüm elektronik araç-gereçlerden uzaklaşıyorsunuz. Amaç teknolojiyi birkaç günlüğüne hayatımızdan çıkardığımız zaman ne gibi eksiklikler yaşayacağımızı, beynimizin yaratıcı düşüncelere daha elverişli hale gelip gelmediğini gözlemlemek.

Gönüllü olmak
Gönüllü organizasyonlara dahil olup dünyanın dört bir yanındaki dezavantajlı insanlara ulaşabilirsiniz. Çocuklara kitap okuyup bir şeyler öğretmek de bir köyde okul inşaatına yardımcı olmak da bu seyahat kapsamında mümkün. Manevi açıdan en doyurucu bu seyahat alternatifi hayatın herhangi bir döneminde mutlaka yapılması gerekenlerden.

Arabayla yola düşmek
Sevdiğiniz şarkılardan güzel bir liste hazırlayın, termosunuza çayınızı ya da kahvenizi koyun, arabanıza atlayın ve yollara düşün. Yol sizi nereye götürürse oraya gidin. Dinlenme tesislerinde durun, insanlarla sohbet edin, onların öykülerini dinleyin.
Güzergahınızdan nereler geçiyorsa oraların meşhur yiyeceklerini keşfedin.

Gemi seyahati
Ya filmlerde gördüğümüz ya da bir kısım tanıdıklarımızın gittiğini duyduğumuz bir seyahat alternatifi; cruise turları.
Genel kanı gemi seyahatinin belli bir yaştan sonra yapılabilecek bir aktivite olduğu yönünde olsa da uygun zaman ve heyecan yakalandığında denilebilecek tek söz; neden olmasın oluyor.
BİZE ULAŞIN