Son 1.5 ayda rezervasyon talepleri arttı

Son 1.5 ayda rezervasyon talepleri arttı
5 Haziran'da sona erecek olan erken rezervasyonda talepler hareketlendi. Tatil yaklaştıkça taleplerin de katlandığını belirten Coral Travel Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kamçı, "Erken rezervasyon satışları mart ayı sonuna kadar planladığımız ölçüde seyretmişti. Nisan ayının ilk iki haftasında bir duraklama yaşanmış olsa da son 1.5 aydır rezervasyonlar tekrar hareketlendi" dedi. Satışlarda son 1 haftadır ciddi bir artışın olduğunu belirten Kamçı, bazı önemli tarihler için otellerden stop'lar gelmeye başladığını vurguladı.

YÜZDE 20 BÜYÜDÜK
Erken rezervasyon satışlarında bir önceki yıla oranla yüzde 20'nin üzerinde büyüdüklerini aktaran Kamçı, 2017 için planladıkları satışın neredeyse yarısına yakınını tamamladıklarını anlattı. Taleplerle ilgili bilgi veren Kamçı, 2017 yaz sezonunda Ege Bölgesi'nin popülaritesini artırdığını kaydetti. Kampanyalara da değinen Kamçı bu yıl grup otelleriyle özel bir kampanya başlattıklarını anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Side bölgesinde yer alan Otium Eco Club ve Otium Hotel Seven Seas ile Kemer'deki otelimiz Otium Hotel Life ve grubumuzun en yeni oteli Xanadu Resort Hotel'de erken rezervasyon döneminde 6 gecelik rezervasyon yaptıran misafirlerimizi Mısır'daki Otium Hotel Amphoras'ta 3 gece ücretsiz ağırlıyoruz. Otium ve Xanadu misafirleri için bu kampanya Kızıldeniz'i ve Sharm el Sheikh'te bulunan otelimizi henüz görme imkânı bulamayanlar için oldukça iyi bir fırsat."

?YURTDIŞINDA İKİ KAT BÜYÜDÜ
Yurtdışı turlarda da Uzakdoğu'ya ilginin arttığını aktaran Kamçı, "İspanya, Yunanistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Tayland'a düzenlediğimiz münferit ve grup turları bu sene oldukça talep görmeye başladı. Yurtdışı satışlarımız geçen yılın aynı dönemine göre 2 kat arttı" diye konuştu. Coral Travel'ın web sayfasında yurtdışı otellerin tatilcilerin kullanımına açıldığını anlatan Kamçı, "Artık misafirlerimiz grubumuzun çalıştığı dünyanın birçok ülkesine doğrudan rezervasyon yapabilme imkânına da sahipler. Üstelik yurtiçi otellerde olduğu gibi yurtdışı otellerde de 9 taksite varan avantajlardan faydalanıyorlar" dedi.
BİZE ULAŞIN