Bağ bozumlarına yolculuk

Sohbet eşliğinde yapacağınız bağ bozumu gezilerinde üretimin bağda başlayan öyküsünü dinleyebilirsiniz

Bağ bozumlarına yolculuk
Bağ ve bağcılık üzerine tüm merak ettiklerinizi öğrenmek ve üzümlerin toplanmasına eşlik etmek istiyorsanız, Bozcaada ve Trakya'daki bağ bozumlarına katılabilir, gelen üzümlerin lezzetlerini kaybetmeden işlenmelerinin hikayesini yerinde dinleyebilirsiniz. GezginDamaklar'ın düzenlediği bağ bozumu turlarından ilki 16-17 Eylül'de düzenleniyor. İki gün süren tur Trakya'da bağ bozumu ve İğneada gezisini kapsıyor. 22-24 Eylül'de üç gün iki gece süren Bozcaada turu ise Bozcada Yerel Lezzet Festivali'ne denk geliyor. Festival boyunca Bozcaada'nın mutfak kültür mirası yaşatılıyor. Adalı kadınlarınca yapılan yerel yemekler, Bozcaada Meydanı'nda halka sunuluyor. Bu turda şarap fabrikalarını ziyaret edebilir, üzüm bağlarında bağ bozumuna konuk olabilir, ada turuna çıkabilir, rüzgar değirmenlerini, Mermer Burnu'nu ve Ceneviz Kalesi'ni görebilirsiniz.

Sekiz günde Balkanlar
Tarihi şehirler Priştine ve Üsküp, çam ormanları arasındaki Ohrid, Karadağ'ın Miami'si Budva, kültürel zenginliği ile Saraybosna ve yeşil doğası ile Belgrad. Sekiz günlük Balkanlar turu ile bölgenin doğal güzelliklerini, tarihi dokusunu ve lezzetli mutfağını keşfedebilirsiniz. Tatilbudur'un yedi gece sekiz gün süren Vizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu, 30 Ağustos- 6 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Hem huzur hem de eğlence
Oteller ve tatil köylerinin Kurban Bayramı programları da belli oldu. Çam Thermal Spa&Resort Convention Center Hotel'in programında konserler, çocuklara ve büyüklere animasyon gösterileri ve yarışmalar yer alıyor. Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı'nda dört yıldır faaliyet gösteren 256 odalı otelde kalanlar bölgedeki termal sudan da yararlanıyor.

BİZE ULAŞIN