Alaçatı çok huzurlu

Geçen hafta düzenlenen sportif balıkçılık turnuvası sebebiyle bir kez daha Alaçatı’ya gittim. Sokaklar sakin ve huzurlu, tattığım her şey enfesti. Demek ki Alaçatı’ya bu mevsimde gitmek gerekiyormuş

Alaçatı çok huzurlu
Yaz boyu çocuk pusetleri, dondurmacı turistler, kebapçılar, nargileciler derken Alaçatı'nın keyfini süremedim. "Yangın yeri" dedim, kendimi başka Ege sahillerine zor attım. Geçen hafta sportif balıkçılık turnuvası Columbia PFG Alaçatı Big Fish turnuvası için bir kez daha gittim Alaçatı'ya. Üç gün boyunca büyük balığın peşinde koştururken doğanın, denizin gerçekten keyfini çıkarma fırsatı buldum. Sanki yaz boyu yemeklerde, servisten şikayet eden ben değilim. Tattığım her şey enfes, konuştuğum tüm insanlar güler yüzlüydü. Bu mevsimde tadı çıkıyor kasabanın. Yaz boyu şikayet edenler, kalabalıktan illet edenler... Şimdi Alaçatı'ya gitmenin tam zamanı... Neden mi?
Etkinlik ve festival oteli The Stay Alaçatı kapılarını açtı. Heavenlymade Mimarlık Şirketi Haldun Demirhisar'ın Muzaffer Yıldırım'la yaptığı otel Türkiye'nin ilk geri dönüşüm oteli. Geri dönüşüm ağaçlardan yapılan otelde kış boyunca caz, sinema ve tiyatro festivalleri düzenlenecek. 23 odalı otelin etkinlik alanı 500 kişi alıyor. Otelin duvarlarında ise Ertuğrul Ateş'in Pop Türkçe serisindeki eserler yer alıyor.
Alavya, hani şu duvarlarında Mehmet Güleryüz, Neşe Erdok eserleri olan otel. Üstelik her odada farklı ressamların işleri ve sanat kitapları... 12 ay açık Alavya. Sırf bu odaların keyfini çıkarmak, Agrilia Restaurant'ta enfes yemekler yemek için bile Alaçatı'ya gitmeye değer.
Köy'ün Delisi kışları açık oluyor. Burgerleri enfes.
Kült 12 ay açık. Kokteylleri, kahveleri ve soğuk et tabaklarıyla servis vermeye devam ediyor.
İyi Pizza da köyün 12 ay açık mekanlarından biri. Kaburgalı kuşkonmazlı pizza ya da pancarlı kavurmalı desem ne dersiniz.
Alaçatı'nın en güzel mekanlarından Muhtar servis vermeye devam ediyor. Avlusu, dekorasyonu, müzikleri ve özellikle de mezeleriyle keşfedilmesi gereken mekanlar arasında.
Emre Altuğ'nun Meyhane Sako'su da kış boyunca açık olacak yerlerden biri.
Zeytin Konak, geniş avlusu, bahçesindeki dut ağaçları ve güler yüzlü personeliyle kesinlikle Alaçatı'nın en iyi konaklama alternatifleri arasında.
Limon sezonu kapadı ama içine Nane isimli yeni bir mekan açtı. Burası gece 24.00'ten sonra açılan ve eğlencenin sabaha kadar devam ettiği bir kulüp. Türkçe ve daha çok arabesk şarkılar çalıyor.

BALIKLAR SERBEST BIRAKILIYOR
Sportif balıkçılık turnuvası denilince aklınıza tekne dolusu tutulmuş balıklar mı geliyor? Siz de benim gibi yanılıyorsunuz. Çünkü geçen hafta Alaçatı'da düzenlenen Columbia PFG Alaçatı Big Fish turnuvasında Yakala, Bırak, Yaşat teması ön planda tutuluyordu. Tutulan balıkların tamamına yakını serbest bırakılıyor. Üstelik bunun için de puan kazanılıyor.
BİZE ULAŞIN