Ruanda’da lüks tatil

Ruanda’da lüks tatil

Lüks dendiği zaman bir dönem akla gelecek en son ülkelerden biriydi Ruanda Cumhuriyeti. Afrika kıtasının orta bölümünde yer alan bu ülke yıllarca iktidarda bulunan Hutuların sistematik bir şekilde azınlıktaki Tutsilere uyguladığı soykırımla gazete sayfalarında yer aldı.

EN GÜVENLİ ÜLKELER ARASINDA
20'nci yüzyılın en büyük soykırımlarından birine sahne olan ülke özellikle son beş yıl içinde bambaşka bir havaya büründü. İngiliz Independent gazetesine göre1994 yılında yaşanan soykırımın ardından yavaş yavaş yaralarını sarmaya çalışan ülkenin lüks turizmin yeni merkezi olmasının tabii ki belli nedenleri var. Bunlardan biri kısa süre önce dünyanın en güvenli dokuzuncu ülkesi seçilmesi.

GASTRONOMİ MERKEZİ
Büyük otel zincirlerinin başkent Kigali'ye gelmesi, şehrin lüks restoranlarla dolması da bu ilginin bir başka nedeni. Radisson Blu, Marriott ve Hotel Rwanda filmiyle tanınan Hotel des Milles Collines gibi birçok otel arka arkaya müşterilerine kapılarını açtı. Pili Pili, Repub Lounge ve Uzakdoğu esintili Sakae ve Kiseki gibi restoranlar sayesinde başkent kısa süre içinde bir gastronomi ve eğlence merkezi haline geldi.
BİZE ULAŞIN