Seyahat notları

Seyahat notları
Valizin erken gelmesi için
Uçaktan indikten sonra valiz beklemek bazen sinir bozucu olabiliyor. Bussiness uçanlar ya da kart seviyesi sebebiyle 'öncelikli valiz' etiketi yapıştıranlar şanslı. Peki ama yoksa ne yapabilirsiniz? Eğer valizinize 'kırılacak' etiketi koydurursanız valizin önce gelecektir. Kırılacak yazanları personel uçağa en son koyup, valiz bandına ise en başta koyuyormuş. Hem valizinizin yıpranmasını, kırılmasını da önlemiş oluyorsunuz.

Denizin altında bir oda
Ağaç evler, kayalıklara kazınmış odalar... Otel sektörü doğaya monte ettiği çılgın projelerle şaşırtmaya devam ediyor. Tanzanya'nın Pemba Adası'ndaki denizaltı odası da bunlardan biri. En yakın kara parçasından 1.6 kilometre mesafedeki bu oda denizin yaklaşık dört metre altında. Gece mercan ve balıkları görebilmek için denizin için aydınlatılıyor. Odanın gecelik ücreti se bin 500 dolar. Kalır mısınız yoksa korkar mısınız? Ben bilemedim ama sanırım deneyimlemek isterim.

En iyi şehir oteli
2016 yılında Nuruosmaniye'de tarihi bir binanın restore edilmesinin ardından butik otel olarak hizmet vermeye başlayan Fer Otel, Dünya Butik Otel Ödülleri (World Boutique Hotel Awards) tarafından Avrupa'nın En İyi Şehir Oteli seçildi. Sanata da yatırım yapan otelin içerisinde 64 Devrim Erbil tablosu olduğunun bilgisini de paylaşayım.
BİZE ULAŞIN