2018’in yükselen yıldızları

2018’in yükselen yıldızları
Yeni bir yılın ilk ayındayız. Tatil planı yapmanın tam zamanı. Hâlâ nereye gideceğinize karar veremiyor ya da bu yılın öne çıkan rotalarını mı merak ediyorsunuz? Öyleyse bu yıl yükselişe geçecek rotalar işinizi oldukça kolaylaştıracak. Hırvatistan'dan Japonya'ya kadar şimdilik beş destinasyon belirlendi. Bu belirlemeyi TripAdvisor geçen günlerde yayımladığı yıllık global yükselişe geçen seyahat rotaları raporuyla yaptı. Rapora göre, bu yılın listesi geniş bir coğrafyayı kapsıyor. Tatil rotalarındaki otel ve restoranlar ile ilgili her sene yapılan değerlendirmelere dayandırılan rapora göre işte o beş farklı rota... Derleyen: Halay Murathan

CAM TABANLI TEKNEYLE KEŞİF
Ishigaki (Japonya): Beyaz kum plajları ve mercan kayalıklarına ev sahipliği yapan Ishigaki Adası, aynı zamanda ünlü bir dalış pisti. Burada mercan kayalıklar ve tropik balıklara yakından bakabilmek için cam tabanlı bir tekne gezintisiyle adayı keşfedebilirsiniz. Ortalama gecelik otel fiyatı: 154 dolar.

KEHRİBAR TAŞI İLE ÜNLÜ
Gdansk (Polonya): Liman kenti, renkli pazara ve hoş restoranlara ev sahipliği yapıyor. Baltık Denizi'nden çıkarılan kehribar taşıyla ünlü. Kehribar taşı ile gün batımı uyumunu keşfedebilirsiniz. Ortalama gecelik otel fiyatı: 64 dolar.

DENİZ MANZARALI MEYDANLAR
Rovinj (Hırvatistan): Rovinj'de, gezginler için keşfedilecek sınırsız yer var. Dik Arnavut kaldırımlı sokakları ile deniz kenarındaki meydanlar, şehrin en sevilen noktalarından sadece bazıları. Ortalama gecelik otel fiyatı: 110 dolar.

UÇURUM KOYLARI
Nerja (İspanya): İspanya'nın Costa del Sol sahil şeridi boyunca uzanan Nerja tatil beldesi, Akdeniz'in ve çevre dağların muhteşem manzarasına sahip. Bunun yanı sıra şehir gezginlere eşsiz güzellikteki doğal plajları ve uçurum koylarını görme fırsatı da sunuyor. Ortalama gecelik otel fiyatı: 97 dolar.

GELENEKSELLE AVRUPA KARIŞIMI
Kazablanka (Fas): Kazablanka, gelenekselle Avrupa tarzı mimariyi birleştiren yapısı ile gezginlerin gözdesi. Fas mimarisinin öne çıkanlarından Morocco Camii dokuyu en iyi yansıtan noktalardan. Ortalama gecelik otel fiyatı: 102 dolar.
BİZE ULAŞIN