Sağlığın yolu sudan geçiyor

Kaynak suları açısından zengin Türkiye, termal suların çevresindeki tesisleriyle de öne çıkıyor. Sağlık, zindelik, huzur ve tatili bir arada sunan bu tesisler zengin hizmetleriyle çok sayıda yerli ve yabancı misafirini ağırlıyor. İşte Afyonkarahisar’dan Hatay’a uzanan o tesislerden bazıları...

Sağlığın yolu sudan geçiyor
Kış gerçek yüzünü gösterirken seyahat rotalarını termal suların bulunduğu şehirlere çevirmenin tam zamanı.
Üstelik ülkemiz jeotermal kaynaklar açısından dünya çapında bir potansiyele sahipken. Birçok hastalığa iyi geldiği bilinen, mineral ve bileşenler bakımından zengin olan bu suların bulunduğu şehirler kültürel ve doğal değerleri ile kış turizmi için de ayrıcalıklı bir alternatif oluşturuyor.
İster doğanın içinde ister masmavi deniz kenarındaki bu termal otellerde sağlık, zindelik ve tatilin keyfini bir arada çıkarabilirsiniz. İşte o termal otellerden bazıları... Seçim sizin.

AROMATERAPİDEN FİN SAUNASINA
NG Afyon (Afyonkarahisar): Otel 9500 metrekarelik büyük bir spa ve wellness merkezine sahip. Bu merkezde kadınlara özel üzeri açılan yüzme havuzu, özel derecelendirilmiş kadın-erkek ayrı veya karma olarak ayrılmış termal havuzlar, Fin saunası, biosauna, aromaterapi odası, Türk hamamları bulunuyor.

ANTİK DÖNEMDEN GÜNÜMÜZE
Kaya İzmir Thermal&Convention (Balçova- İzmir): Tarihte Agamemnon Kaplıcaları olarak geçen, antik dönemlerden bugüne iyileştirici termal suyuyla kaplıca merkezi kabul edilen Balçova, termal suyunun zengin mineral yapısı ve içerdiği az miktardaki radyoaktivite ile birçok rahatsızlığa şifa oluyor.

DOĞANIN İÇİNDE
Ramada Resort Kaz Dağları Thermal&Spa (Güre-Balıkesir): Kaz Dağları Milli Park'ına bir kilometre uzaklıktaki tesis yemyeşil bir atmosferde. Tarçın spa'da; bahçe manzaralı ve ferah termal havuz, şelaleli botanik chill out bahçesi, dinlenme alanları, pencereli sauna ve karma Türk hamamı var.

ARKEOLOJİK KALINTILARI GEZEBİLİRSİNİZ
Colossae Termal (Pamukkale-Denizli): Karahayıt'taki tesisin spa ve termal merkezi, misafirlerine sağlıklarını yeniden kazanma sürecini destekleyen aktiviteler sunuyor. Tesis misafirleri yöredeki arkeolojik kalıntılar ile doğal güzellikleri keşfedebilir.

YENİLENME VE TAZELİK DUYGUSU
Antakya Ottoman Palace Thermal Resort (Hatay): Tesis, misafirlerine termal sudan gelen tazelik duygusunu konforlu bir ortamda sunuyor. Tesisin termal&spa'sında fitness center, Türk hamamı, sauna, buhar odaları, termal jakuzili havuzlar, cilt bakım üniteleri, vücut bakım üniteleri var.

VİP ODALI
Limak Yalova Thermal Boutique (Yalova): Tesiste 48 VIP oda var. Spa'sında açık-kapalı termal havuz, buhar odası, sauna, Türk hamamı, güzellik merkezi bulunuyor. Yalova Termal Yerleşim Bölgesi'ndeki otelin şehir merkezine uzaklığı 12 kilometre.

KAPLICALAR DİYARINDA
Divan Bursa Otel (Bursa): Kaplıcalar diyarı Kükürtlü'de mimarisi ile öne çıkan otelin, Türk hamamı, termal havuz, solaryum, spa center ve masaj hizmetleri var. Tarihi İpek Yolu'na yakın otel, Mudanya Feribot İskelesi'ne 20 dakikalık bir mesafede.

TAM KAPSAMLI SPA MERKEZİ
İkbal Termal Hotel&Spa (Afyonkarahisar): Tesisin spa ve wellness'ında kapalı yüzme havuzu, ortak kullanım açık ısıtmalı yüzme ve çocuk havuzu, jakuzili bayan yüzme havuzu, kapalı çocuk havuzu, bayan termal havuz ve bay termal havuzu ile altı havuz bulunuyor. Otel tam kapsamlı spa merkeziyle hizmet sunuyor.

HALAY MURATHAN
BİZE ULAŞIN