26 Haziran 2015, Cuma

Bakü 2015 avrupa oyunları

Ebru Şahin'den judoda gümüş madalya geldi

2015 Avrupa Oyunları'nda Ebru Şahin, judoda 48 kiloda gümüş madalya kazandı. İlk turda İsrailli, 2. turda Rumen rakiplerini mağlup eden Şahin çeyrek finalde İspanyol Figueroa'yı yarı finalde de Ukraynalı Cherniak'ı eleyerek finale yükseldi. Şahin, finalde Belçikalı rakibi Charline Van Snick'e yenilerek gümüş madalyada kaldı.

Neslihan Yiğit&Özge Bayrak Badminton'da son 4'te

1. AVRUPA Oyunları'nda badminton çift kadınlarda Türkiye'yi temsil eden Neslihan Yiğit ile Özge Bayrak, yarı finale çıktı. C Grubu'ndaki 3 maçını da kazanarak çeyrek finale yükselen Yiğit-Bayrak çifti, Fransa'dan Lorraine Baumann-Audrey Fontaine ikilisini 21-11 ve 21-19'luk setlerle 2-0 mağlup ederek adlarını yarı finale yazdırdı. Neslihan Yiğit ile Özge Bayrak, bugün oynanacak yarı finalde Bulgaristan'dan Gabriela Stoeva-Stefani Stoeva çiftiyle karşılaşacak.

Hüseyin Emre yüzmede madalyayı kaçırdı

Milli yüzücü Hüseyin Emre Sakçı Avrupa Oyunları'nda 50 metre kurbağalama finalinde 28.25'lik zamanıyla 4. oldu. Erkekler 4x200 metre serbest stil ve kadınlar 4x100 metre karışık takımları da 8. oldu. Türkiye Erkekler 3'e 3 Basketbol Takımı ise Sırbistan'a, kadınlar takımı da İspanya'ya yenilerek 8'li finalde elendi.

URL kopyalanmıştır.