Dolandırıcılara Sormadı, Gerçek Polise Kimlik Sordu

Dolandırıcılara Sormadı, Gerçek Polise Kimlik Sordu
Uşak’ta yaşayan 61 yaşındaki Şerif Caran, telefon dolandırıcıları tarafından ikna ederek PTT üzerinde 32 bin lira yatırmak üzereyken polisin dikkati sayesinde dolandırılmaktan kurtarıldı. Dolandırıcıları sorgulamayan Caran polislere kimlik sorduğunu itiraf etti.
Edinilen bilgiye göre, sabah kahvaltı yaptığı sırada çalan telefon ile telaşlanan Caran telefonda kendisini Emniyet Müdürü olarak tanıtan ve hesabından yüklü miktarda başka hesaba para gönderildiğini ve operasyon yapılacağını söyleyen şahsa inanmasıyla başlayan dolandırıcılık polisin müdahalesi ve paranın kurtarılması ile son buldu.
61 Yaşındaki Şerif Caran kimsenin böyle telefonlara inanmamasını söyleyerek başından geçenleri şöyle anlattı; “Sabahleyin kahvaltımı yaparken telefon geldi. Arayan ben Emniyet Müdürüyüm. Bir yerden yüklü miktarda sizin hesabınızdan Diyarbakır’a para gönderiyorlar mutlaka geleceksin. Ben de önce Adliye Sarayının önüne gittim, oradan da bankaya gideceksin dediler bankaya vardım. Önce paramı sordular bende bu kadar param var dedim. Paranın 32 bin lirasını çekeceksin. Biz senin paranı polisler ile evine gelen polisler ile gönderdik" dedi. Ben de eşime sordum. Böyle bir para geldi mi sana diye eşimde geldi dedi. Eşim geldi dedikten sonra ben artık bu emniyetin işi olduğu için doğru dedim. Parayı yatırmaya karar verdim. Son anda polisler beni kurtardı, hepsinden Allah razı olsun. Önce biraz şüphelendim. Sonra kendilerine kimlik sordum. Kimliklerini gördükten sonra rahatladım. Onlara çok çok teşekkür ederim, Allah onlardan razı olsun. Bir daha böyle şeylere de kanmayacağım, onlara da söz verdim” dedi.
BİZE ULAŞIN