Uşak’ta İşlenen Cinayetin Zanlıları Hakim Karşına Çıktı

Uşak’ta eski eşiyle ilişkisi olduğunu düşündüğü kişiyi bıçaklayarak öldüren S.M. ve cinayete yardım eden arkadaşı V.A. tutuklandı.
Edinilen bilgiye göre, Uşak’ta bir fabrikada işçi olarak çalışan Akın Keçe’yi (37) bayram arifesinden bir gün önce, eski eşiyle ilişkisi olduğu iddiasıyla öldüren S.M. ve arkadaşı V.A. ifade vermek için mahkemeye çıkarıldılar. Zanlılardan S.M., Akın Keçe’nin eski eşiyle ilişkisi olduğunu, olay günü beraber alkol aldıktan sonra otomobil içinde olayın gerçekleştiğini, Keçe’nin cesedini önce Beylerhan köyü yakınlarına gömdüklerini, cesedi derine gömemedikleri için ertesi gün babası ile gömdükleri yerden çıkartarak otomobille Eskisaray köyü yakınlarındaki ormanlık alana götürerek gömdüklerini, pişman olduğunu söyledi.
Gözaltında alınan diğer zanlı S.M.’nin arkadaşı V.A. ise, olay günü otomobilin içinde beraber alkol aldıklarını, çıkan tartışma sırasında iple Akın Keçe’yi önce boğduklarını sonra da bıçaklayarak öldürdüklerini, daha sonra da Beylerhan köyü yakınlarına gömdüklerini söyledi.
Yaşanan olayla ilgili olarak gözaltına alınan S.M.’nin babası K.M. ise olayla ilgisi bulunmadığını söyledi.
Mahkeme, S.M. ve V.A.’yı tutuklarken, K.M.’yi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.
BİZE ULAŞIN