Birlik Başkanı Nihat Çelik Bu Yıl Da Fakirleri Unutmadı

Birlik Başkanı Nihat Çelik Bu Yıl Da Fakirleri Unutmadı
Van İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ve Erciş Ziraat Odası Başkanı Nihat Çelik, Ramazan ayı nedeniyle hazırlattığı gıda paketlerini Van genelinde fakir ve yardıma muhtaç ailelere bizzat kendi elleriyle teslim ediyor.
Başkan Nihat Çelik, aracına yüklediği gıda paketlerini fakir ve yardıma muhtaç ailelere bizzat kendi eliyle ulaştırıyor. Amacının Allah rızasını gözetmek olduğunu bildiren Çelik, ilk olarak Bedensel Engelliler Derneği Erciş Şubesi’ni ziyarete ederek burada Başkan Hadi Kaya ve üyelerle bir araya geldi. Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayında birlik ve oda olarak amaçlarının, daha önceden tespit ettikleri bin dolayında fakir ve yardıma muhtaç aileyi evlerinde ziyaret ederek, bir nebze de olsa katkı sağlaya çalıştıklarını belirten Çelik, hazırlamış oldukları Ramazan paketleri içerisinde 12 kalem çeşitli gıda maddesi bulunduğunu söyledi. Yardımların belli periyotlar içersinde devam edeceğini de aktaran Çelik, yardım paketlerini dar gelirli fakir ve yardıma muhtaç ailelere üyeleri adına ulaştırdıklarının altını çizdi. Kendisinin sadece bu hayrata öncülük ettiğini de ifade eden Çelik, dağıtmış oldukları hayratların Van ili Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ile Erciş Ziraat Odası üyelerinin tümümün katkısıyla gerçekleştiğini anlatarak, “Ramazan ayı münasebetiyle yardım dağıtımımıza Bedensel Engelliler Derneği Erciş Şubesi’ni ziyaret ederek başladık. Bu üç günlük dünyada birimiz başkan, birimiz bey, birimiz esnaf, birimiz engelli olabiliriz. Fani dünyada hiçbir şey baki değildir. Baki olan Sadece Allah’tır. Allah yaptığınız her iyiliği bin fazlasıyla amel defterlerinize yazsın inşallah. Bizlerin de hayrat anlamında yapmış olduğumuz katkılarımız sadece bireysel değil, odamıza, birliğimize üye olan bütün arkadaşlarımızın ortak katkısıdır, hayratıdır. Katkısı olan tüm üyelerimizin de Allah hayırlarını kabul etsin. Bizler sadece bu işte üyelerimiz adına öncü oluyoruz, vesile oluyoruz” dedi.
Bedensel Engelliler Derneği Erciş Şube Başkanı Hadi Kaya ise Başkan Nihat Çelik’in yıllardır engellilerin yanında her alanda yar aldığını anımsatarak, “ Sayın Nihat Çelik ağabeyimiz her zaman engelli arkadaşlarımızın dert ve isteklerini yerine getirmektedir. Her yıl aralıksız olarak Ramazan ayında üyelerimizi unutmamaktadır. Ben üyelerim adına kendilerine şükranlarımızı sunuyorum. Allah hayırlarını kabul etsin” şeklinde konuştu.
Başkan Çelik daha sonra gıda paketlerini daha önceden tespit edilen fakir ve yardıma muhtaç ailelerin evlerine bizzat götürerek kendi eliyle teslim etmeye devam etti.
BİZE ULAŞIN