Fırın Çalışanlarından Anlamlı Bir Uygulama

Fırın Çalışanlarından Anlamlı Bir Uygulama
Van’da bir ekmek fırını çalışanları, "askıda ekmek" uygulamasını başlatarak çok anlamlı bir kampanyaya imza atılar.
Kazım Karabekir Caddesinde yer alan ekmek fırını çalışanları, "askıda ekmek" uygulaması ile evine ekmek götüremeyen fakir insanların sofrasında kendilerinin de bir katkısı olsun diye başlattıklarını söylediler. Bu uygulamayı iki ay öncesinde iki duyarlı vatandaşın teşvikiyle başladıklarını belirten fırın çalışanı İbrahim Bal, "Bazen insanlar ekmek bulamaz duruma gelebiliyor. Buraya galipte ekmek isteyemiyor. Sonuçta çoğu insanın niyetini bilemiyorsunuz. Bizde bu şekilde niyetimizi belirtik ve ihtiyacı olan gerçekten ekmek bulamayan insanlar buraya gelerek askıdan ekmek alabilirler” dedi
Mahmut Dede isimli diğer bir çalışan ise, "Bu uygulama Van’da sadece biz başlattık. Amacımız gerçekten reklam da değil. Sadece içimizden geldiği ve bunun biz insanların bir görevi olarak gördüğümüz için başlattık” dedi.
Bu uygulama ile günde 30 ekmek dağıtıklarını belirten fırın çalışanı Remzi Kıyak ise, ”Asıl amacımız bunun diğer yerlerde de bir insani görev olarak aşılatmak. Bu mübarek Ramazan ayı biz Müslüman’ın görevi. Bence birbirimize yardım etmek ve az da olsa çorbada bizimde bir katkımız olsun dedik. Bu uygulamayı daha da sürdüreceklerini belirten çalışanlar ekmeğe muhtaç insanımız bize gelebilir" dedi.
BİZE ULAŞIN