15 bin 654 FETÖ'cü terörist Almanya'ya sığındı!

15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişimi ardından adaletten kaçmak için yurtdışına kaçan ve çeşitli ülkelere sığınan teröristlerin büyük bir kısmına da Almanya kucak açtı. 15 bin 654 FETÖ'cü teröristin Almanya'ya sığındığı belirtildi. A Haber Muhabiri Rahmi Turan, Münih'ten son gelişmeleri canlı yayınla aktardı.

Mültecileri ülkesine sokmamak için ölüme terk eden Almanya, vatan hainlerine kucak açtı! Almanya Federal Göçmenlik Ajansı'nın kayıtlarına göre darbe girişiminden bu yana Almanya'ya sığınan FETÖ'cülerin sayısı 15 bin 654.

MÜLTECİYE KAPALI OLAN KAPILAR PKK-FETÖ'YE AÇIK

İlk denemesini 17-25 Aralık 2013'de yapan 15 Temmuz 2016'da ise kanlı darbeye kalkışan FETÖ terör örgütü mensuplarının Avrupa'daki en büyük sığınağı Almanya. Suriye'deki iç savaştan kaçan milyonlarca mülteciyi almamak için ölüme terk eden Almanya, FETÖ ve PKK'lılar olunca ülkesinin kapılarını ve imkanlarını ardına kadar açıyor.

KAÇAKLARIN ANA YURDU

Almanya Federal Göçmenlik ve Mülteci Ajansı'nın (BAMF) resmi açıklamalarına göre Türkiye'den Almanya'ya kaçan kaçakların sayısı her geçen yıl artmakta. BAMF'in verilerine göre 2016'dan Mart 2018'e kadar Almanya'ya kaçanlar arasında 222 diplomatik pasaport ve 771 yeşil pasaport sahibi kişi var. Almanya'ya sığınan hain askerlere ilişkin hiçbir rakamın paylaşılmadığı resmi verilere göre 15 Temmuz hain darbe girişiminden bu yana bugüne kadar Almanya'ya sığınan Türk vatandaşı sayısı 15 bin 654. 2016 yılında 5 bin 700 kişi, geçtiğimiz yıl ise 8 bin 500 kişi sığınma talebinde bulundu. Geçtiğimiz yıla göre Almanya'ya kaçan Türklerin oranı bu yıl yüzde 42 artmış durumda.

Öz'ün kaldığı kampusun bir ucu, FETÖ'nün temel dayanağı 'dinler arası diyalog' projeleri üreten Evanjelik Kilise, bir ucu da Gülen'in okuluna çıktı.

BİZE ULAŞIN