Teksas’ta akaryakıt sıkıntısı yaşanıyor

ABD'nin Teksas eyaletinde tarihin en büyük felaketinin yaşandığı ve Houston'da su taşkınlarına neden olan Harvey kasırgasının etkilerinin sürdüğü belirtiliyor.

Houston kentinde halen ulaşılamayan vatandaşların olduğu, insanların kendi çabalarıyla felaketin izlerinden kurtulmaya çalıştıkları belirtildi. Houston'da alt yapının tamamen tahrip olması dolayısıyla sel sularının çekilmesinin uzun süreceği belirtildi. Houston kentinin kasırgadan etkilenen bölgelerinde aralıksız kurtarma çalışmalarını sürdürdüğü belirtilirken, kentin bazı bölgelerinde vatandaşların kendi imkanlarıyla sulardan kurtulmaya çalıştıkları belirtildi. Kasırga ve su taşkınları sonrasında benzin fiyatlarındaki hızlı artışın da devam ettiği belirtildi. Houston kentinde bazı akaryakıt istasyonlarının kapalı olduğu vurgulandı.


Teksas pazarının önemli bir rafinerisi olan Valero Energy, Houston'daki teslimatların sel nedeniyle hala yapılamadığını, akaryakıt hacmini bölgede azalttığı belirtildi. Yetkililer, sıkıntıların rafinelerden çıkışlarda kaynaklandığını, belirsizliğin kısa sürede giderileceğini duyurdu.

BİZE ULAŞIN